Впроваджувала російську освіту на Херсонщині. До 10 років тюрми засудили жительку села Приозерне

Впроваджувала російську освіту на Херсонщині. До 10 років тюрми засудили жительку села Приозерне

Жительку Приозерного Неонілу Щеголь, яка обійняла посаду "директорки" окупаційного Херсонського професійного суднобудівного ліцею, засудили за колабораціонізм та пособництво РФ.

Про це у Facebook повідомила УСБУ в Херсонській області.

За даними слідства, що під час захоплення російськими окупантами села Приозерне Неоніла Щеголь добровільно пішла з ними на співпрацю. Вона подала заяву до окупаційного департаменту освіти про призначення її на посаду директорки захопленого росіянами "Херсонського професійного суднобудівного ліцею", у якому вона раніше працювала завідувачкою гуртожитку.

"Отримавши "погодження" псевдодиректорка допомагала окупантам впроваджувати у навчальному закладі стандарти освіти РФ. Колаборантка оголосила набір учнів на навчання за російськими стандартами. Вона закликала молодь ліцею поїхати на "відпочинок" до Росії та тимчасово окупованого Криму", — йдеться у дописі.

Крім цього, жінка набирала педагогічний та технічний персонал до "закладу", погрожувала членам колективу, які проживають у гуртожитку, виселенням у разі незгоди співпраці. За роботу на окупантів вона виплачувала зарплату у російських рублях.

Співробітники СБУ затримали ворожу поплічницю одразу після деокупації правобережжя Херсонщини. Вона отримала 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна та заборону протягом 15 років обіймати посади, пов’язані з освітнім процесом.

Раніше в прокуратурі повідомили, що трьох жителів Херсонської області, які обійняли посади в окупаційних органах влади, підозрюють у колабораційній діяльності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок