До повномасштабного вторгнення Росії херсонець Петро Чупрун навчав дітей початкових класів основам інформатики, після уроків – робототехніки. Він не був на строковій службі, і опановувати професію військового довелось від самого початку. Зараз він – бойовий медик у лавах ЗСУ. Нещодавно повернувся з одного з найгарячіших напрямків – Авдіївського. Коли прийняв рішення стати на захист країни, Петро Чупрун розповів Суспільному.
24 лютого 2022 року Петро був у військкоматі. Поки російські військові не увійшли в Херсон, був у теробороні міста. Далі, пригадує Петро, були два із половиною місяці окупації. Було важко морально. Бачив військових РФ на площі Свободи. За можливості фотографував і надсилав місця їхнього розташування ЗСУ.
"В окупації морально було важко. Це було гнітюче, неспокійно. Відчувалася несвобода, постійний ризик і нерозуміння, що буде", — пригадує Петро.
Виїхав з окупованого Херсона 18 травня, а 20-го прийшов до військкомату. Через кілька місяців підписав контракт і почав вивчати нову для себе справу. Пройшов курс у країні Європейського Союзу.
"Інструктори навчали навичок поводження зі зброєю, штурмовим діям в різних умовах: польових і тактичних ситуаціях, плюс домедична допомога. Також було заняття по розмінуванню, по маскуванню, стеженню, теоретичне заняття по військовому праву. Тобто була базовий військовий вишкіл", — розповів Петро.
У збройних силах Петро вісім місяців, з них чотири — на Авдіївському напрямку. Зараз ротація. "Бойове хрещення", говорить, пройшов у перший день, коли потрапив під обстріл.
"У перший же день ми потрапили під обстріл, як під мінометний, так і під і вогневий. Мені довелося чотирьом хлопцям надавати допомогу. Звичайно, там були хлопці, які допомагали. Умовно за чотирьох відповідав я. Це було складно", — згадує Петро Чупрун.
До цього моменту, каже бойовий медик, він жодного разу не надавав медичну допомогу. Це було його бойове хрещення. І вже в захопленому Херсоні Петро Чупрун не полишав думки піти до Збройних Сил України й бути корисним. Ще за кілька років до повномасштабного вторгнення рішення було прийняте, але відкладене, бо для нього це означало – почати все спочатку.
"Мене це питання почало хвилювати: чи правильно я роблю, що я не там на відміну від хлопців і дівчат, які воюють. Це питання я відклав, бо наче я ще не готовий. Але позаторік влітку я поїхав до табору, це 10 км від лінії фронту. У нас по програмі була екскурсія на базу "Правого сектору" "Вовки Да Вінчі", до музею російсько-української війни та до меморіалу загиблим. І після цього мене питання знов почало тривожити. Знов почав: думати йти чи не йти. Це ж складне рішення", — сказав херсонець.
На полі бою Петро виконує бойові завдання, а за необхідності надає пораненим домедичну й першу медичну допомогу.
"Давно думав, де я міг бути корисним і чомусь обрав два напрямки. Перший — це медична допомога. І друге, це логічно, я — вчитель інформатики, мені легко оперувати технологіями, у цьому не було б проблем. Але я вбачав більшу цінність в наданні власне медичної допомоги", — сказав Петро Чупрун.
Про те, що їхній вчитель став на захист країни, учні й батьки дізнались із соцмереж. Петро розповів, що виставив пост про допомогу, необхідну для підрозділу територіальної оборони. Зв'язок з дітьми й батьками не втрачає і продовжує спілкуватись.
"Я люблю своїх учнів. Звичайно мені їх не вистачає Передаю їм вітання. Вони, на щастя, пишуть мені у соцмережах або їхні батьки. Передають вітання. Це допомагає підтримувати цей зв'язок, не втрачати хвилю з ними. Мені приємно, що вони згадують про мене", — сказав Петро.
Читайте також
Вибухова хвиля сягнула півтора кілометра: на Херсонщині сапери знищили авіабомбу
Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber