Не більше 50 кг, всі речі — з підписаними ярликами. Окупаційна влада Херсонщини розробила інструкцію з "евакуації"

Не більше 50 кг, всі речі — з підписаними ярликами. Окупаційна влада Херсонщини розробила інструкцію з "евакуації"

Доповнено
Не більше 50 кг, всі речі — з підписаними ярликами. Окупаційна влада Херсонщини розробила інструкцію з "евакуації"
. Херсонців везуть на "оздоровлення" до Криму, жовтень 2022р. Фото: пропагандистські ЗМІ

Так звана "адміністрація Херсонської області" заявила, що розробила інструкцію "евакуації" на лівий берег Дніпра. Його опублікували пропагандистські ЗМІ.

Всю інформацію про переміщення людей на лівий берег, а також до РФ можна отримати тільки за номером телефону, який зранку розсилали власникам російських сімок.

Далі — всіх збирають у пункті переміщення цивільного населення, де він знаходиться не повідомляють, реєструють, розбивають по групах. Знаходитись треба тільки поряд з групою. Також необхідно знати місце та час завантаження у транспорт і час відправлення.

"Отримавши команду на вибуття, швидко зайняти місце у транспорті, дотримуючись порядку", - йдеться в інструкції.

Також окупаційна влада опублікувала перелік речей, які люди можуть взяти із собою при виїзді з Херсонської області: оригінали та копії документів у непромокальній упаковці, кредитні картки та готівку, цінні речі, мобільний телефон із зарядним пристроєм та пауербанк, ноутбук, речі особистої гігієни, зручний для поїздки одяг та взуття, мінімальний запас продуктів та води на 2-3 дні, ліки.

Вага цих речей не має перевищувати 50 кілограмів. На всіх речах люди мають прикріпити ярлики з написом: ім'я, рік народження, адреса постійного місця проживання, адреса району переміщення.

Дітям такі ярлики необхідно пришити до коміра одягу.

Військовий експерт та історик Михайло Жирохов, прокоментував Суспільному так звану "евакуацію" жителів Херсона, яку "організувала" окупаційна влада.

"Депортація - це насильно, робиться, щоб проходити по кожному дому і насильно забирають людей, вантажать у вагони та відвозять, скажімо так, у тил або в якісь інші місця. А тут добровільно. Принаймні те, що я чую, - людям просто пропонують евакуюватися. Тобто люди, які відчувають, що з приходом української влади вони можуть отримати якийсь строк за колаборацію, - ось вони й від'їжджають. Депортація означає, що за якимось принципом, за якоюсь ознакою людей вивозили. Тут немає ні віку, ні статі, ні національності, просто - виїжджайте, все, ми нічим не зможемо вам допомогти в разі наступу української армії", - розказав Михайло Жирохов.

Що відомо:

  • Окупаційна вдала Херсонщини розсилає жителям обласного центру повідомлення з закликом терміново евакуюватись на лівий берег Дніпра.
  • Так званий "голова Херсонської ВЦА", колаборант Володимир Сальдо 18 жовтня заявив про переселення жителів тимчасово окупованої території Херсонщини на лівий берег Дніпра. Звернення опублікували пропагандистські ЗМІ.
  • Командувач військами РФ в Україні Суровікін заявив про нібито підготовку українськими військами "ракетного удару по греблі Каховської ГЕС". За його словами, ситуація на Херсонському напрямку «непроста», можливе ухвалення "непростих рішень".

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок