Тимчасово окупована Херсонщина: чи розблокували виїзд військові РФ з області

Тимчасово окупована Херсонщина: чи розблокували виїзд військові РФ з області

Тимчасово окупована Херсонщина: чи розблокували виїзд військові РФ з області
. Фото: Суспільне Херсон

"Зелених коридорів" для евакуації людей на Херсонщині з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну не було жодного. Жителі області на підконтрольну територію вибираються власними силами або за допомоги перевізників. Волонтери також вивозять херсонців — безплатно. Останнього тижня виїзд через Василівку російські військові блокували. Проїжджали одиниці.

З перших днів війни Денис волонтерив - доставляв ліки в Херсон і розвозив продукти по квартирах. Коли відчув небезпеку і окупаційна влада заговорила про мобілізацію, чоловік вирішив виїхати. В черзі біля блокпоста у Василівці простояв 4 доби.

"Це було довго, це було складно, подекуди було нервово, але це варто робити. Коли ми після останнього посту заїхали у сіру зону, тоді ти розумієш, що ти на свободі. Можливо, це не кінець шляху, але ти відчуваєш, що на свободі. Коли побачили українських військових моя попутниця розплакалася", - говорить Денис.

Не виходить виїхати з Херсона у Єгора. Власної машини у нього немає, а у перевізників - чимала черга. Через те, що окупаційна влада періодично блокує проїзд, кількість тих, хто хоче виїхати збільшується, а перевізники не встигають вивозити, говорить чоловік.

"Майже всі перевізники, до яких я звертався, відмовили. Лише один сказав, що на власний ризик. Ми зрозуміли, що нас не пропустять і розвернуть. Через Крим я принципово не хочу виїжджати. Зараз це ворожа територія. Там ще більше шансів, що тебе можуть загребти на цю примусову мобілізацію", - розповів Єгор.

Останнього тижня виїзд через Василівку російські військові блокували. Проїжджали одиниці. 27 вересня і 28 вересня людей пропускали, розказує радник Херсонського міського голови Роман Головня. Але проїхали лише легкові машини, автобуси розвертають. За його словами військові РФ від перевізників вимагають російську ліцензію. Хочуть оформити ФОПи за російським законодавством.

"Деякий транспорт, який належали благодійним фондам чи були орендовані фондами затримали, арештували, поставили на так звані штрафмайданчики. Там зараз значна кількість автобусів, які не можуть виїхати з окупованої території", - повідомив радник.

Коли саме російські військові будуть випускати на підконтрольну Україні територію, а коли ні, передбачити неможливо. Все залежить від їх настрою та наказів окупаційної влади, говорить перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

"Вони зацікавлені в тому, щоб люди не виїжджали з Херсонщини. Це ламає їм картинку того, що люди радіють, що "руський мир прийшов", - говорить Соболевський.

Що відомо:

  • З огляду на ситуацію, що склалась у звільнених населених пунктах, Херсонська обласна військова адміністрація закликає жителів виїхати до інших регіонів на зимовий період.
  • Жителі Херсонщини продовжують самостійно виїжджати з тимчасово окупованої області. На блок посту, у черзі під Василівкою люди стоять днями. Військові РФ на постах перевіряють усі речі, які везуть люди.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок