"Виглядає, як сюр - нічого спільного з демократією": другий день псевдореферендуму на Херсонщині

"Виглядає, як сюр - нічого спільного з демократією": другий день псевдореферендуму на Херсонщині

"Виглядає, як сюр - нічого спільного з демократією": другий день псевдореферендуму на Херсонщині
. Пусті вулиці Херсона у другий день псевдореферендуму Фото: Суспільне Херсон

На Херсонщині окупаційна влада проводить другий день так званого "референдуму". Вулиці міста порожні. На дільницях фактично немає нікого. Про це в ефірі загальнонаціонального марафону розповів перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

"Другий день цього фарсу. Фактично немає нікого. Дільниці, як були порожні, так вони порожні і сьогодні. Там, де вони знімають свої ролики, там з’являються якісь люди, які голосують, радіють цьому процесу, співають, танцюють, але як тільки немає їхніх журналістів, то люди знову зникають", - говорить Юрій Соболевський.

За словами чиновника, вже є інформація, що деякі з тих, хто засвітився в перший день на одних дільницях, вже сьогодні голосував на інших так само під камеру пропагандистських російських каналів.

"Продовжують, так зване, виїзне голосування по домівках, ходять по квартирах, фактично примушують людей голосувати, тому що все це відбувається в супроводі озброєних солдатів, переважно Росгвардія. Велика кількість повідомлень, що деякі люди намагаються кудись виїхати або просто не відчиняють двері та не ходять там, де працюють виборчі дільниці, щоб їх не примусили до участі в цьому голосуванні", - повідомив Соболевський.

По квартирах ходять мінімум два озброєних чоловіки з так званою "комісією". Є випадки - одна людина була вдома, прийшли до неї і примусили голосувати за всіх повнолітніх членів родини. Є випадки, коли примушують проголосувати двічі, говорить Соболевський.

За “приєднання” до Росії на Херсонщині намалюють 70-75%, вважає чиновник.

Що відомо:

  • На Херсонщині другий день так званого "референдуму". Місцеві жителі повідомляють про так звані "виборчі комісії", які разом з озброєними солдатами ходять по домівках жителів населених пунктів і вимагають проголосувати.
  • З 23 по 27 вересня окупанти проводять псевдореферендум на Херсонщині. Окупаційна влада не була готова до його проведення, але наказ Кремля змусив метушитись.
  • Херсонська міська рада звернулася до херсонців з проханням бути обережними і залишатися вдома під час проведення псевдореферендуму та оприлюднила номери гарячих ліній для звернень громадян у випадку небезпеки.
  • Окупаційна влада озвучила цифри явки на так званих "референдумах" щодо приєднання до Росії тимчасово окупованих територій Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Запоріжжя. Заявляється, що у так званій "ДНР" явка склала 23,64%; в "ЛНР" — 21,97%; у Херсонській області — 15,31%; у Запорізькій області — 20,52%.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок