У передмісті Херсона окупанти розгромили інститут зрошуваного землеробства

У передмісті Херсона окупанти розгромили інститут зрошуваного землеробства

У передмісті Херсона окупанти розгромили інститут зрошуваного землеробства
.

У Наддніпрянському, яке у передмісті Херсона, окупанти розгромили інститут зрошувального землеробства Національної академії аграрних наук України.

Про це Суспільному повідомила директорка інституту Раїса Вожегова.

"Дійсно все там дуже-дуже погано. І солярку, і трактори, і двигуни, і все обладнання на господарському дворі – все знищено. Розбито та роздеребанено усе в інституті – кабінети, двері, комп'ютери – все це знищено. Першого дня, коли вони пішли з селища, ми почали забивати всі двері, але даремно, бо знову все повідкривали. У мене там охоронець 5 днів сидів, як в ув'язненні. Насіння картоплі у нас у підвалі було, зірвані усі замки, в гаражі все так само. Охоронець, коли вони пішли, прийшов туди і сказав, що не може там перебувати морально, навіть каже, до звільнення, бо важко все це", - розповіла Раїса Вожегова.

За словами директорки інститут, люди в селищі десь тиждень були у сховищах, підвалах, була справжня гуманітарна катастрофа.

"Я дуже вдячна волонтерам. Ми ледь трималися, зараз легше, а перші дні допомагали Валерій Гурківський та Наталя – волонтёра та наш батюшка – отець Ігор., який в нашому селищі. Його зі школи виселили, бо там тероборона наша була, і він прийшов до нас в інститут, ми йому надали приміщення і він у нас там був., хоча в нього двоє маленьких дітей у місті. Він супроводжував гуманітарний вантаж. Волонтери нам змогли зібрати цей вантаж – продукти, ліки і отець Ігор його супроводжував у той час, коли ніхто не міг до нас приїхати і завдяки цьому ми хоч якось змогли вижити. Зараз це простіше, але в нас в самому інституті в будівлі просто жах. Звичайно, я не виключаю, що є і місцеві мародери, але це жахливо", - каже Раїса Вожегова.

Також вона розповіла, що у селищі померла бабуся і немає рідних та близьких, щоб її поховати.

"Ми намагалися хоч якісь дошки знайти, знайшли чоловіка, який погодився сколотили той гроб, бо з міста неможливо доставити. В нас селище так розташоване на перетині Бериславського та Снігурівського шосе і тому всі танки, всі їхні бази – все це базується в нашому інституті, тому все там знищено", - говорить директорка інституту.

Що відомо:

  • 24 лютого війська РФ перетнули кордон України і розпочали масштабне вторгнення. На Херсонщині кілька днів йшли бої. 1 березня війська окупантів зайшли в Херсон.
  • 2 березня російські військові висунули вимоги жителям Херсона, а 3 березня російські військові захопили телевежу.
  • Місто залишається в облозі. Періодично глушать мобільний зв'язок і інтернет. Машини з продуктами та ліками до Херсона не пускають. До російського гумконвою не вийшов жоден житель обласного центру.
  • Натомість 5 березня жителі Херсона вийшли на мирну акцію протесту, щоб показати окупантам Херсон - це Україна. Наступного дня до них доєдналися інші міста, селища, села Херсонської області і з кожним днем їх стає більше. Люди виходять на мирні акції щодня.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок