Близько двадцяти людей прийшли до пресцентру у Харкові, де 25 січня відбудеться пресконференція організації, що займається охороною міських парків.
Як повідомляє кореспондент Суспільного, до будівлі пресцентру прийшли переважно студенти. Вони обурені діяльністю охоронців, які застосовують силу до відвідувачів.
"Ми дізналися про те, що буде пресконференція з представниками охоронного агентства "Антирейдер"… Ми прийшли, щоб у них спитати, чому так, чому не покарані винні, чому справи затягуються, і стежити за тим, що вони будуть говорити", — сказав журналістам Денис Шаповалов з організації "Українські студенти за свободу".

"Це непоодинокі випадки (застосування фізичної сили), зафіксовані поліцією, судмедекспертами, компетентними структурами", — сказав Майк Лук'янов, аспірант, який теж прийшов до пресцентру.
Міська влада має розірвати договір з "Антирейдером", вважають учасники акції.
"Перестати охороняти парк. Кати та садисти не повинні працювати в охоронних структурах і ходити, якщо не зі зброєю, то кийками, балончиками. Вони неадекватні", — вважає Лук'янов.
Після інцидентів в організації "Антирейдер" щоразу спростовували інформацію про неправомірне застосування сили, а звинувачення вважають провокацією.
"Стандартна реакція, що вони будуть казати, що це провокація, і всі навколо винні, але є пункт щодо охорони. Що охорона може застосовувати кийки, фізичну силу, лише при загрозі для інших відвідувачів чи самих себе. Як їм загрожує ходіння по газонах чи фотографування фонтану — не зрозуміло", — говорить Лук'янов.
Пресконференцію "Антирейдера" транслює медіагрупа "Накипіло". Позицію керівництва охоронної фірми читайте на сайті Суспільного пізніше.
Що відомо
- У січні 2021 року 23-річний чоловік заявив до поліції про побиття після прогулянки у саду Шевченка. За його словами, він спустився до фонтану, щоб зробити фото. Борис каже, що до нього підійшли люди з нашивками на одязі, вимагали паспорт, а потім силою потягнули до кімнати охоронців й, за словами хлопця, побили. Фурсов розповідає, що отримав синці на нозі й ґулю та звернувся до поліції.
- Це не перший випадок, коли харків'яни скаржаться на охоронців у саду Шевченка. Один конфлікт між відвідувачем і охороною саду Шевченка стався у Харкові 17 червня. Травми отримав 34-річний Ярослав Васильченко. Він виклав у мережу відео, на якому його б’є чоловік у формі. Охоронцю висунули підозру у нанесенні легких тілесних ушкоджень.
- Про ще одне побиття студентів у вбиральні саду Шевченка заявили 4 вересня. Травми отримали 20-річний Сергій Шигида та його 18-річна подруга. Потерпілі стверджують: дівчині стало зле і щоб не чекати черги біля жіночої кабінки, вони вдвох зайшли до чоловічої. Це обурило охоронців, які почали витягати їх звідти й, за словами студентів, бити.
Читайте також: У Харкові протестують після заяви про побиття охоронцями у саду Шевченка