Геннадій Кернес прийшов у політику в 90-х роках минулого сторіччя. Уперше він був обраний депутатом у 1998 році, у 2010-му очолив місто. За десять років, у 2020-му, Кернес став міським головою утретє — без фізичної присутності у Харкові. Суспільне дослідило професійний шлях мера Харкова, який помер 17 грудня.
2004 рік
Кадри Харкова часів Помаранчевої революції ще не раз згадуватимуть противники Кернеса. "Вічний" опонент Арсен Аваков тут разом з ним. Обидва скандують: "Ющенко!".
2006 рік
Нова команда у мерії: крісло мера у Михайла Добкіна, Кернес стає секретарем міськради. Пізніше мережею розійдеться чорновий матеріал передвиборчого ролику, з яким тандем виграє місцеві вибори.
— Гено, я тебе прошу, давай я буду текст читати, я ж не в тебе питаю...
Грудень 2006. Бійка на вулиці Клочківський. Міська влада проти місцевої торговельної групи. На боці Добкіна і Кернеса — спортсмени у білих рукавичках.


"Мирний мітинг", як назве його Кернес з яскравим шарфом на шиї, завершиться сутичками та знесенням паркану будмайданчику.
2007 рік
Два замахи. Взимку вибух лунає, коли Кернес йде до готелю "Національ". За пів року —коли виходить з мерії. Секретар міськради неушкоджений. Підривники та замовники не встановлені.
2008 рік
Ще за рік — Кернес фігурант кримінальної справи. Виклики слідчих ігнорує, біжить від них у кареті швидкої.

Затримують секретаря міськради просто на центральній вулиці. Винуватість Кернеса у замаху на вбивство не доведуть.
2010 рік
Добкін очолює Харківську облдержадміністрацію. Кернес — виконувач обов'язків мера. Триває протистояння у Лісопарку. Містяни виступають проти знесення дерев і будівництва дороги. Комунальники направляють техніку на людей, поліцейські розтягують протестувальників.

Восени Кернес — вже без приставки в.о. Обраний мером.

2014 рік
Майдан. Втеча Януковича. Добкін подає у відставку. Обладміністрацію займають майданівці.

Кернес і Добкін їдуть з України через РФ. Кернес летить у Швейцарію. Добкін ночує в Росії. Обидва повертаються.
"Переможець примножить перемогу, якщо ворогів зробить друзями", — говорить Кернес в аеропорту Харкова після повернення.

На майдані Свободи вони разом з Добкіним з георгієвськими стрічками. У натовпі — люди із плакатами "За союз з Росією" та триколорами. Кернес і Добкін Майдан не підтримують, але публічно виступають за єдину Україну.
"Ми повинні сказати всім, всьому Харкову, що ми прийшли сюди, щоб Харків знав, що ми не дамо можливості зруйнувати наше місто, нашу культуру та цінності", — говорить Кернес.
Коли Добкін і Кернес йдуть зі сцени, проросійськи налаштований натовп штурмує обладміністрацію — звідти витягують учасників Євромайдану, ставлять на коліна та б'ють ногами.
Квітень 2014. Замах на Кернеса під час пробіжки Бєлгородським шосе. Куля влучає у груди.

За пів доби мера у критичному стані вивозять до Ізраїлю. Три дні коми, понад десяток операцій. До Харкова він повертається за два місяці — вже у візку.

Лікарі обіцяють поставити на ноги.
"Це все тимчасово. Протягом місяця ви побачите нашого міського голову на двох ногах", — обіцяє керівник Ізраїльського медичного центру Роман Барак.
Кернес переносить кілька операцій, займається реабілітацією, тренується ходити. Це не допомогає — він залишається у візку.

Кернес стає фігурантом кримінальної справи про побиття двох харків'ян. Справу називає сфабрикованою.
2015 рік
У 2015 Кернес — мер вдруге. Підтримка: 65% голосів.

Перший міський голова Харкова, обраний двічі.
Протягом двох строків Кернес ініціює масштабні реконструкції. Опозиціонери у міськраді критикуватимуть мера за іміджеві проєкти: коли течуть труби, він ініціює багатомільйонні реконструкції — парк Горького, сад Шевченка.
2020 рік
Висування на третій термін Кернес пояснить тим, що ще багато не зроблено. "Мені потрібно завершити декілька великомасштабних проєктів. Збудувати метро, збудувати зоопарк, збудувати дорогу", — заявляє мер.
Коли настає пандемія, міський голова не сприймає загрозу всерйоз, висловлює впевненість у тому, що українська реальність поборе інфекцію.
"...А може бути, що наша картопля і наше сало зроблять так, що по-іншому наш імунітет перенесе цю пандемію", — говорить Кернес в інтерв'ю УП.
Міський голова публічно виступає проти карантинних дій центральної влади. У Харкові не одразу вводять карантин у школах, мер сперечається з урядом з приводу закриття метрополітену.
Нехтують обмеженнями й у самій міськраді. На публічних заходах до Дня міста міський голова без захисної маски.

З того дня він не виходив на публіку. А у вересні його забере спецлітак — в клініку "Шаріте" в Берлін.