Проспект Жукова знову став Григоренка: Харківська міськрада програла суд

Проспект Жукова знову став Григоренка: Харківська міськрада програла суд

Офiцiйно
Проспект Жукова знову став Григоренка: Харківська міськрада програла суд
. Суспільне Харків

Другий апеляційний адміністративний суд не задовольнив апеляційної скарги Харківської міської ради у справі про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова.

Відповідну постанову колегія суддів винесла 15 лютого, повідомляє кореспондент Суспільного з судової зали. Суд оголосив резолютивну частину, повний текст складуть до 25 лютого.

"Суд постановив: апеляційну скаргу Харківської міської ради залишити без задоволення, рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.20 по справі [...] — залишити без змін", — оголосив головуючий Ігор Ральченко.

Суд залишив у силі рішення суду першої інстанції від 18 червня 2020 року, яким визнано протиправним та нечинним рішення Харківської міської ради від 26.02.2020 року №2075/20 про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова.

"Рішення на нашу користь, мотивувальну частину отримаємо трохи пізніше. Допускаю, що суд керувався тими самими аргументами, що й суд першої інстанції, що іменем маршала Жукова не можна називати топоніми у місті Харкові, що він таки був міністром оборони, те, що ця людина обіймала саме політичну посаду", — прокоментував позивач — представник ВО "Свобода" Андрій Коломійцев.

Постанова набирає сили з моменту оголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом 30 днів з дня складення повного тексту рішення.

Що відомо

  • У червні Харківський окружний адміністративний суд за позовом, поданим ВО "Свобода", скасував повторне рішення міської ради про перейменування проспекту Григоренка на честь Жукова.
  • На це рішення в серпні 2020 року Харківська міськрада подала апеляцію, але суд її повернув на підставі того, що скаргу підписала особа, яка не підтвердила свої адвокатські повноваження. Міськрада подала апеляцію повторно.
  • На засіданні 14 грудня 2020 року представниця міськради просила суд зупинити провадженні та відкласти розгляд. Суд відмовив.
  • 15 лютого суд не задовольнив клопотання міськради про призначення військової експертизи.
На початок