У Харкові повторно перейменували проспект Григоренка на проспект Жукова

У Харкові повторно перейменували проспект Григоренка на проспект Жукова

У Харкові повторно перейменували проспект Григоренка на проспект Жукова

Харківська міськрада розглянула питання про перейменування проспекту Григоренка.

Відповідне рішення прийняли на сесії міськради 26 лютого, повідомляє кореспондент Суспільного.

"За" перейменування проголосували 52 депутати. "Проти" — 8.

У Харкові повторно перейменували проспект Григоренка на проспект Жукова

Фото Софії Цвєткової

Не голосувати за перейменування закликали з трибуни міськради депутати Іван Ракич, Ігор Черняк та представник "Нацкорпусу" Костянтин Немічев.

Вони заявляли про незаконність рішення.

"Перейменування грубо порушує частину 6 статті 3 закону України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен, псевдонімів фізичних осіб, назв історичних подій", відповідно до якої забороняється присвоювати юридичним особам та об’єктам права власності імена або псевдонімі осіб, які обіймали керівні в комуністичній партії посади у вищих органах виконавчої влади РСР або УРСР. Такою саме і є посада міністра оборони Радянського Союзу, яку обіймав Жуков… Давайте називати вулиці Харкова ім’ям харків’ян, які були дійсно учасниками звільнення від коричневої чуми", — сказав Ракич.

"Виступає депутат Ракич і каже, от у мене є відповідь від прокуратури, що все незаконно, але, читаючи статтю цього закону, Ракич не читає, що все те, що він там читав, це крім пам'ятників і пам'ятник знаків, пов'язаних з опором на вигання окупантів нацистських, цього ви не читаєте. Також виступав депутат Черняк. Він виступав з другої точки зору, з правової. З правової точки зору, ви не забувайте що це повноваження ради, і ми майже виграли суд, в місті Києві, і там є конкретні резолютивні написи, які треба виконати, по-перше", — відповів міський голова Геннадій Кернес.

"А також виступ активіста Немічева. Розумію вашу таку мету, хвилювання ваше, агресивність вашу, хочу доповісти, що згідно військової експертизи, з військової точки зору маршал Жуков приймав участь у вигнанні нацистських окупантів з України з 42-44 рр... Також з військової точки зору... безпосередньо приймав участь і проведенні стратегічних наступальних операцій на Курській дузі, у битві за Дніпро..", — заявив Кернес.

Слова Немічева про спробу створення у Харкові "ХНР" Кернес прокоментував так:

"Це українське місто, є невід'ємною частиною України, і ніхто тут не збирається створити ніяких органів, які б протирічили діючому закону. Це було українське місто і залишиться українським містом. А наше право, право депутатського корпусу приймати рішення, які в нашій компетенції".

Як відомо:

  • 19 червня 2019 року Харківська міська рада повернула проспекту Григоренка у Харкові декомунізовану назву "пр. Маршала Жукова". Низка громадян і представників політичних партій звернулася до суду з вимогою визнати рішення міськради протиправним.
  • Харківський окружний адміністративний суд визнав, що міськрада прийняла рішення в порушення процедури. 8 листопада Другий апеляційний адмінсуд скасував рішення першої інстанції і виніс нове, в якому так само визнав порушення процедури, а саме – непроведення громадських слухань. Міська рада подала касаційну скаргу.
  • 19 листопада Харківська міськрада оголосила громадські слухання в форматі "електронної консультації" на сайті міської ради.
  • Обговорення завершилося 18 грудня: кількість голосів "за" перейменування переважає. Згодом за його результатами у міськраді оприлюднили офіційний звіт.
  • У січні Геннадій Кернес видав розпорядження за результатами громадського обговорення — підготуватися до повторного перейменування проспекту Григоренка на Жукова.
  • 26 лютого противники перейменування пікетували Харківську міськраду.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди