Суд в Харкові розглянув позов екоінспекції до коксового заводу

Суд в Харкові розглянув позов екоінспекції до коксового заводу

Суд в Харкові розглянув позов екоінспекції до коксового заводу
. Суспільне Харків

Коксовий завод "Новомет" має зупинити діяльність з виробництва коксу та кам'яновугільної смоли до отримання дозволу на викиди.

Відповідне рішення за позовом Державної екологічної інспекції у Харківській області 7 грудня ухвалив Харківський окружний адміністративний суд.

"Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженої відповідальністю Коксовий завод "Новомет" [...] у вигляді тимчасового зупинення діяльності підприємства по виробництву коксу та кам’яновугільної смоли до отримання [...] дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів", — йдеться у рішенні суду.

У позовних вимогах представник екоінспекції зазначав, що у підприємства немає дозволів на викиди.

"На думку позивача, порушення вимог законодавства до теперішнього часу продовжують створювати загрозу життю та здоров’ю людей, а отже адміністративний позов є таким, що підлягає задоволенню", — вказував позивач.

Читайте також: Боротьба з коксохімом у Харкові. Як громада протистоїть викидам

Представник відповідача заперечував. У відзиві на позов зазначено, що після припису екоінспекції підприємство проводить інвентаризацію джерел викидів, яка "може бути здійснена тільки при працюючому технологічному обладнанні". Посилаючись на результати аналізу 360 проб повітря регіональним центром з гідрометеорології у вересні 2020 року, відповідач стверджував про відсутність загрози здоров’ю людей.

Крім того, вказував на особливості виробництва, у випадку зупинки якого "порушуються всі пов’язані між собою технологічні процеси виробництва, які в свою чергу призводять до ризику вибуху" технологічного обладнання, "наслідком чого є пожежа та вибух розташованих поруч ємностей смоли та надсмольної води".

Рішення суду ще не набрало сили та може бути оскаржене протягом 30 днів.

Що відомо

  • 9 грудня першу сесію міськради пікетували противники роботи коксового заводу.
  • У сесійній залі представник ініціативної групи виступив за закриття коксового заводу і заявив про зволікання влади. "Я як представник громади можу запевнити вас, що в них немає дозволів на викиди, на скиди, на надрокористування, на використання мінеральної води Новожанівського родовища. Дихати брудом внаслідок діяльності цього підприємства не входить в інтереси харків’ян", — сказав представник ініціативної групи.
  • Секретар міськради Ігор Терехов заявив, що міська влада зробила зі свого боку все, що обіцяла: "Ми звернулися до всіх правоохоронних органів, ми достукалися до президента. Я знаю, що президент дав відповідне доручення Кабінету міністрів. Ми повинні розуміти, що у нас є чіткі наші повноваження і всі повноваження були використані, аби зупинити коксохім".
  • "Достукалися" до президента самі протестувальники: петиція на сайті глави держави набрала 25 тисяч підписів.
  • Про звернення до суду в Держекоінспекції повідомляли у вересні.

На початок