"Звернувся до прем'єра": Зеленський відповів на петицію про харківський коксовий завод

"Звернувся до прем'єра": Зеленський відповів на петицію про харківський коксовий завод

"Звернувся до прем'єра": Зеленський відповів на петицію про харківський коксовий завод

Президент України Володимир Зеленський розглянув петицію з вимогою обмеження або припинення роботи чотирьох промислових підприємств у Харкові, серед яких Харківський коксовий завод.

Відповідь на петицію оприлюднена на сайті президента.

Зеленський подякував тим, хто її підписав, "за активну громадянську позицію", а також зазначив, що президент може діяти лише на підставі Конституції та законів України.

Глава держави нагадав, що центральним органом виконавчої влади щодо захисту довкілля та природних ресурсів є Державна екологічна інспекція, а її харківське управління проводило позапланову перевірку вказаних у петиції підтриємств на дотримання законодавства в частині охорони атмосферного повітря.

"У ході перевірок було встановлено, що ТОВ "Харківський лакофарбовий завод "ФАРБОСС" не здійснює виробничу діяльність, а ТОВ "Завод Еластомер" надано обов’язковий до виконання припис для усунення порушень, які були виявлені", — відповів Зеленський.

Читайте також: Боротьба з коксохімом у Харкові. Як громада протистоїть викидам

Президент послався на закон "Про місцеві державні адміністрації", яким встановлено, "що місцеві державні адміністрації на відповідній території взаємодіють з органами місцевого самоврядування, сприяють у здійсненні ними власних повноважень, зокрема, в галузі використання земель, природних ресурсів і охорони довкілля".

"З огляду на зазначене я звернувся до Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля з пропозицією спільно з місцевими органами виконавчої влади вжити заходів для посилення контролю за дотриманням суб’єктами господарювання природоохоронного законодавства", — відповів президент.

Що відомо

  • У Харкові жителі району Новожанове неодноразово протестували проти діяльності заводів: перекривали дорогу, двічі пікетували Харківську облдержадміністрацію і прохідну заводу ім. Шевченка, влаштували автопробіг. Учасники протестів подали петицію на ім'я президента про припинення роботи чотирьох промислових підприємств у мікрорайоні. У середині листопада вона набрала необхідні 25 тисяч голосів і чекала на розгляд президента.
  • 31 серпня на коксовому заводі провели обшук, під час якого інспектори зробили заміри з котла та димової труби. Доти екоінспекція не могла потрапити на територію заводу. у поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 241 Кримінального кодексу України — "Забруднення атмосферного повітря".
  • 8 вересня інспекція озвучила результати перевірки: коксовий завод не має дозволів на викиди. Фахівці ж державного лабцентру перевіряли якість повітря поблизу коксового заводу, але порушень не виявили.
  • Держекоінспекція наполягає на припиненні роботи харківського коксового заводу. Наприкінці вересня інспекція звернулася з позовом до Харківського окружного адміністративного суду "щодо призупинення діяльності, пов'язаного з виробництвом коксу, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин". Голова Держекоінспекції Андрій Мальований обіцяв тримати ситуацію "на особистому контролі".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди