Вибори-2020. Обласна виборча комісія призначила першу сесію Харківської облради нового скликання

Вибори-2020. Обласна виборча комісія призначила першу сесію Харківської облради нового скликання

Інфографіка
Вибори-2020. Обласна виборча комісія призначила першу сесію Харківської облради нового скликання
. Харківська обласна рада

Депутати новообраної Харківської обласної ради складатимуть присягу на першій сесії 11 грудня.

Відповідне рішення на засіданні 30 листопада ухвалила Харківська обласна виборча комісія, повідомила Суспільному голова комісії Валерія Копоруліна.

"11 грудня буде перше засідання, о 10:00. Останні депутати були зареєстровані сьогодні", — сказала вона.

За її словами, під час голосування щодо призначення сесії на 11 грудня більшість членів комісії пропозицію підтримала, проти виступили троє.

Усі 120 депутатів Харківської обласної ради VIII скликання зареєстровані, повідомила Копоруліна.

За законом "Про місцеве самоврядування в Україні", перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова ТВК, який інформує раду про підсумки виборів депутатів.

"З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості не більше п'яти осіб — представників партій (блоків), які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання голови ради. З часу обрання голови ради він веде пленарні засідання ради", — зазначається в законі.

Що відомо

  • 6 листопада Харківська обласна ТВК оголосила список обраних депутатів до Харківської облради за результатами місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. До облради нового скликання пройшли партії: "Блок Кернеса — Успішний Харків", "Опозиційна платформа — За життя", "Слуга народу ", "Блок Світличної "Разом!" та "Європейська солідарність".
  • 24 листопада стало відомо, що обласна комісія мала зустріч з представниками п'яти партій, які перемогли на виборах до обласної ради. Обговорювали можливість скликання першої сесії 4 грудня. Проте цю дату не затвердили.
  • "Блок Кернеса" висунув на кандидата на посаду голови облради Сергія Чернова, який досі очолював облраду. Партія "Слуга народу" висуває на посаду першу заступницю голови Харківської ОДА Тетяну Єгорову-Луценко.
На початок