Коли у Харківському метро можуть поновити платний проїзд: коментар Терехова

Коли у Харківському метро можуть поновити платний проїзд: коментар Терехова

Коли у Харківському метро можуть поновити платний проїзд: коментар Терехова
. Станція метро "Перемога" у Харкові. Фото: Telegram/Харківський метрополітен

Проїзд у метрополітені Харкова поки що лишиться безплатним для користувачів. Рішення про повернення чи неповернення платного проїзду у 2024 році буде ухвалене, виходячи з можливостей міського бюджету та обсягу субвенцій з державного бюджету.

Про це під час пресконференції 11 жовтня повідомив міський голова Ігор Терехов.

"Коли я буду мати бачення державного бюджету з усіма субвенціями, які будуть надходити до міста Харкова, коли я матиму бюджет міста, я зможу сказати, коли повернемо платний проїзд", — сказав Терехов, відповідаючи на питання журналістів.

Метро у Харкові залишається безплатним
Метро у Харкові. 16 грудня 2022 рік. Харків. Фото: Дмитро Гребінник / Суспільне Харків

Він зазначив, що "навантаження велике, рано чи пізно нам доведеться, враховуючи все, вводити платний проїзд".

"Я казав, що будемо утримувати до певних можливостей. Коли в нас не буде можливості, так — я відверто скажу харків'янам і тим, хто приїхав сьогодні до Харкова, це теж наші харків'яни, що можливості такої немає, ми переходимо на платне проїзд. Але все всі ті пільги, які були до початку війни, вони будуть збережені", — сказав міський голова.

Коли ми формуємо бюджет, ми вже розуміємо, що сьогодні утримування громадського транспорту — це 171 млн (гривень — ред.) навантаження кожного місяця. Це трамваї, тролейбуси, метрополітен. Це оплата за електропостачання, це заробітна платня, це технічне обслуговування. Так, це навантаження, коли в нас забирають кошти з ПДФО, бюджет знижується доходної частини (міста — ред.). Тому ми сьогодні будемо бачити, скільки ми зможемо зекономити на заробітних платах, потім подивимось, які кошти витрачаємо ще кудись. Хочу сказати, що такий бюджет важкий.

Терехов зазначив, що міська влада проводить тендер на закупівлю рухомого складу метрополітену на 45 млн євро.

"Мабуть, ми б раді були сьогодні зробити більшу інтенсивність (руху в метро — ред.), але на все це потрібен рухомий склад метрополітену. І сьогодні ми домовились з Польщею, з нашим містом-побратимом Варшавою, де дають нам сьогодні ще два потяги. І ми привеземо їх, і будемо працювати. Також у нас йдуть тендери, які визначатимуть переможців, хто нам поставлятиме вже нові потяги. І це міжнародні корпорації, у нас є на це кошти від наших міжнародних партнерів, банківських установ. Наступного року у нас буде тендер, і будемо працювати над тим, щоб розпочати будівництво депо. Вперше в Україні у нас буде побудоване під землею електродепо", — сказав Терехов.

Метро у Харкові
Харків після зупинки електротранспорту від обстрілу 31 жовтня: фоторепортаж Харків після ранкового російського ракетного удару 31 жовтня 2022. Фото: Суспільне Харків

Він зазначив, що від будівництва нових станцій Харків не відмовляється: "Дві станції метрополітену, як ми планували, так ми й будемо будувати. Дуже багато міжнародних будівельних компаній, які мають бажання взяти участь у цьому тендері".

Після вторгнення РФ в Україну метро Харкова відновило роботу у травні 2022 року, з того часу до жовтня 2023 року включно метро працює безплатно.

Міський голова Ігор Терехов у грудні 2022 року повідомляв, що на 2023 рік в бюджеті заклали витрати на покриття безплатного проїзду.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок