Під час опитування у межах програми USAID "Мріємо та діємо" у підлітків (13–15 років) та молоді (16–35 років) запитали про їхню толерантність до споживання російського контенту. Згідно з результатами, більшість виступає за абсолютне неприйняття російського контенту. Натомість від 6 % до 8 % опитаних вважають цілком нормальним дивитися російські фільми, слухати російську музику та дивитися російських блогерів.
Як у Харкові ставляться до контенту, який створений в Росії? Чи продовжують харків'яни читати російських блогерів та дивитися їхні відео? Чи відмовилися від російських мелодрам та комедій? Чи досі сидять в російських соцмережах?
Олексій Слюсар, місцевий житель
Олексій Слюсар. Суспільне Харків
Ні. Мало взагалі користуюсь соцмережами, очі починають боліти. Принципово, раніше трохи дивився. Зараз і говорити намагаюсь українською, хоча раніше не говорив нічого і зараз не дуже. Усе російське для мене зараз чуже.
Катерина Лисицька, місцева жителька
Катерина Лисицька. Суспільне Харків
Мені здається, це не правильно споживати такий контент. Складно від музики було відмовлятись, адже я слухала її багато, але я просто перейшла на іноземних співаків і слухаю їх у тому ж жанрі. Насправді я не відчуваю ніякої потреби у російській музиці більше.
Лариса, місцева жителька
Лариса, жителька Харкова. Суспільне Харків
Ні, зараз телефон перевели на українську мову, усі гаджети на українській, син також усе перевів на українську мову, і чим більше української, тим краще. Я довго розмовляла російською, але спілкуючись з дитиною, у мене вилітають такі слова, що я їх не чула років тридцять, тому що я це чула від бабусі.
Микола Черкашин, місцевий житель
Микола Черкашин. Суспільне Харків
Хоча я і розмовляю російською, але, як вам пояснити, не цікаво. Інколи дивлюсь щось російське, але вони там верзуть такі нісенітниці, що я навіть не хочу слухати.
Людмила Тяжкороб, місцева жителька
Людмила Тяжкороб. Суспільне Харків
Я давно відмовилась ще до війни, бо мені там не цікаво, у мене там друзів немає (у російських соцмережах — ред.). У Telegram, Instagram у нас ті, які про наше місто, про Харків, новини, що і де відбувається, ніколи дивитись, що там, цікавить більше, що у нас.
Оксана Кінаш, місцева жителька
Оксана Кінаш з дітьми. Суспільне Харків
Ні, і діти не користуються. Тому що війна, ми перейшли на українську мову саме під час війни. Складно, ми й зараз звикаємо, але ми намагаємося.
Антон Колошин, місцевий житель
Антон Колошин та Дар'я Реутова. Суспільне Харків
Ні, не користуємося (російськими соцмережами — ред.). Навіщо вони нам потрібні? Мабуть, деколи ми дивимось відео в YouTube, автоблогерів тощо, бо дивилися до того, а зараз ні, бо не потрібно воно нам.
Дар'я Реутова, місцева жителька
Серіали, мабуть, тільки якісь закордонні, Британія, Америка — вони цікавіші. Щодо музики, наприклад, то зараз в Україні дуже багато класних співачок, співаків. Це сучасна українська музика і це просто супер.
Читати ще
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube