З дельфінарію у Харкові до Іспанії евакуювали білих китів Пломбіра та Сніжку

З дельфінарію у Харкові до Іспанії евакуювали білих китів Пломбіра та Сніжку

білуха
З дельфінарію у Харкові до Іспанії евакуювали білих китів Пломбіра та Сніжку. oceanografic_vl/Instagram

З Харківського дельфінарію евакуювали білих китів Пломбіра та Сніжку. До Валенсії їх везли у басейнах через Молдову.

Про це Суспільне Харків повідомили у пресслужбі дельфінарію.

Білусі Пломбіру 15 років, а Міранді (сценічне ім'я — Сніжка) — 14, розповіла Суспільне Харків старша ветлікарка дельфінарію "Немо" Наталя Гочева.

"Ми досить довго готувалися до цього, щоб мінімізувати усі ризики, щоб все було максимально швидко, тому що логістика просто неймовірна: через Україну під час війни, потім через кордон з Молдовою, потім посадка на літак. Ми постійно перебували біля тварин, контролювали температуру води й повітря. Вони добре перенесли дорогу, одразу почали їсти, їм сподобався їхній новий басейн. З часом будемо знайомити їх з китами, які живуть в тому океанаріумі, тому що білухи — дуже соціальні тварини й вони люблять жити із родичами у великих стадах", — розказала ветлікарка.

Океанаріум у Валенсії повністю на себе взяв харчування, медичне обслуговування. У них є великі ресурси і вони можуть собі спокійно дозволити допомогти нам.

Повернути тварин до Харкова планують, коли це дозволить безпекова ситуація, зазначає Гочева: "Це залежить від перебігу війни. Все, що ми зараз робили, — це для того, щоб білухам було тихо, безпечно і спокійно".

білуха
З дельфінарію у Харкові до Іспанії евакуювали білих китів Пломбіра та Сніжку. oceanografic_vl/Instagram

Евакуювати дельфінів з Харкова поки не планують, каже ветеринарна лікарка.

"Це були єдині дві білухи в Україні, ніхто їх більше не утримував. Зараз в нашому дельфінарії живуть тільки дельфіни, вони почувають себе досить непогано. Ми забезпечені рибою на кілька місяців, у нас є великі генератори, запас пального. Дельфіни більш адаптовані під наші температурні умови", — говорить Наталя Гочева.

З дельфінарію у Харкові до Іспанії евакуювали білих китів Пломбіра та Сніжку
З дельфінарію у Харкові до Іспанії евакуювали білих китів Пломбіра та Сніжку. Дельфінарій "Немо"

Білухам, природним середовищем проживання яких є Арктика, для виживання потрібна холодна вода. Руйнування електромережі в Харкові призвело до того, що тамтешній акваріум змушений був покладатися на електроенергію від генератора, тому підтримувати охолодження води було складно, йдеться у статті The New York Times про евакуацію тварин.

"Ден Еш, голова Асоціації зоопарків і акваріумів і колишній голова Служби охорони рибних ресурсів і дикої природи США, сказав, що знадобилася "найелітніша у світі команда експертів з морських ссавців", щоб досягти того, що, за його словами, було "ймовірно найскладнішим порятунком морських ссавців, який коли-небудь проводився", — сказано у матеріалі.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок