13 травня в Індустріальному районі 230 учнів почали заняття у першій підземній школі-укритті Харкова.
Про це Суспільному розповіла начальниця управління освіти Індустріального району Олена Збицька.
За її словами, з 1 вересня у школі-укритті навчатимуться понад 900 учнів.

"У нас є класи й школи, які бажають в червні навчатися для надолуження освітньої програми, а також в нас буде проходити НМТ, нашу підземну школу обрали для проведення іспиту. Завтра у нас буде декілька класів на другій зміні, сьогодні тільки перша зміна. За бажанням батьків, дітей і вчителів відпрацювали розклад так, щоб всім було зручно. 1-4 клас — по три уроки, старші класи — чотири уроки", — розказала Олена Збицька.

За її словами, на заняття батьки приводять дітей з найближчих шкіл самостійно, також організували підвіз з дальніх шкіл.
"Нема паніки, нема ситуації, яка б нам казала, що немає дітей в районі. Відкриття підземної школи надало впевненості у Харкові. Для всіх охочих на сьогодні були місця, ми всіх приймаємо залюбки", — говорить освітянка.

"Ми намагалися створити такі умови, щоб було ближче до звичайної школи, тому в нас є кабінети, класи, в яких займаються діти, також є ресурсна кімната для занять із психологом. Також у нас є педагогічний воркшоп, де збираються наші вчителі і там вони можуть почекати між перервами до наступних уроків. Є буфетна зона, медичний кабінет, окремо — інформаційний кластер", — каже Олена Збицька.

Одинадцятикласниця Марина Тараненко говорить, навчалася дистанційно майже чотири роки: спочатку через карантин, потім — через початок повномасштабної війни. Метрошколу Марина не відвідувала — до неї від дому майже 2 кілометри, підземна ж школа розташована за 10 хвилин від будинку, говорить школярка.

"Я себе почуваю досить комфортно, досить впевнено, я не чую ніяких звуків. У нас є тільки тривога, але мені вдома набагато більш лячно, тому що немає моїх однокласників, немає моїх друзів разом зі мною. А так я можу з ними поспілкуватися, вони підтримують, якщо я буду нервувати, вчителі також щось скажуть, якщо почнуться якісь проблеми, переживання", — говорить учениця школи-укриття.

Однокласник Марини Вадим Вакуленко також не ходив до метрошколи. Хлопець говорить, туди — черга, до його ліцею вона ще не дійшла, а змінювати навчальний заклад він не хотів. За словами Вадима, очне навчання допоможе йому якісніше підготуватися до іспитів.

"Я забув вже, як це — вчитися очно. І коли вчитель так показував усе на дошці, я бачив її отут і чув — для мене це було дуже по-новому. Дистанційне навчання трішки гірше. Я люблю навчатися очно у класі з однокласниками. Це спілкування, комунікація", — говорить Вадим Вакуленко.

"Для мене теж як вчителя тут створені всі умови, необхідні для проведення уроку. Я можу прийти сюди підготуватися до початку уроку, є великий актовий зал, для дітей зроблена, наприклад, їдальня. Тут все необхідне є. Як у школі", — говорить вчителька історії Тетяна Ніколаєва.
Що відомо про підземну школу в Харкові
У жовтні 2023 року Ігор Терехов оголосив, що тривають підготовчі роботи з будівництва підземної школи в Харкові.
Відкриття підземної школи планували у січні 2024 року. За даними Терехова, у приміщенні у дві зміни зможуть навчатися близько 900 дітей.
Також у січні 2024 року анонсували будівництво підземних шкіл і в інших районах Харкова.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube