Життя Харкова та області у фото: 4-10 березня

Життя Харкова та області у фото: 4-10 березня

Військовий проходить повз могили загиблих солдат на Алеї Слави у Харкові
Військовий проходить повз могили загиблих солдат на Алеї Слави у Харкові, 2 березня 2024 року. Перші могили на кладовищі N°18 зʼявились ще у 2016 році. Нині тут закінчуються місця для поховань. Ділянку планують розширити ще на один сектор. Фото: Олександра Новосел/Суспільне Харків

Удар РФ по Чугуєву, який залишив третину міста без води, річниця дня народження Тараса Шевченка, життя у зруйнованих селах-"привидах", дистанційне розмінування Харківщини — яким був тиждень, дивіться у підбірці Суспільне Харків.

Удар С-300 по Чугуєву 8 березня

В ніч на 8 березня росіяни вдарили у землю в центрі Чугуєва. Семеро людей, серед яких двоє дітей, дістали поранення. Близько тисячі жителів Чугуєва залишаються без води: влучанням пошкодило магістральний водогін.

Наслідки ракетного удару С-300 по Чугуєву, 8 березня 2024 року.
Наслідки ракетного удару С-300 по Чугуєву, 8 березня 2024 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

Мешканка багатоповерхівки в Чугуєві, в якій вилетіли вікна внаслідок російського влучання в центрі міста. Харківська область, 8 березня 2024 року.
Мешканка багатоповерхівки в Чугуєві, в якій вилетіли вікна внаслідок російського влучання в центрі міста. Харківська область, 8 березня 2024 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

Загалом пошкоджені три багатоповерхові будинки — один з яких на 90%, два приватні та готельно-розважальний комплекс.

Мешканці багатоповерхівки в Чугуєві стоять на пошкодженому внаслідок влучання РФ балконі, Харківська область, 8 березня 2024 року.
Мешканці багатоповерхівки в Чугуєві стоять на пошкодженому внаслідок влучання РФ балконі, Харківська область, 8 березня 2024 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

210 років з дня народження Тараса Шевченка відзначили у Харкові

Щонайменше 50 харків'ян зібралися біля пам'ятника Тарасу Шевченку в центрі Харкова 9 березня, щоб вшанувати роковини дня народження поета. До закритого від обстрілів пам'ятника несли квіти, містяни співали гімн та читали вірші Шевченка.

Серед учасників акції до річниці народження Тараса Шевченка влаштували конкурс: людям роздавали рядки вірша, з яких потрібно було скласти цілий твір, Харків, 9 березня 2024 року.
Серед учасників акції до річниці народження Тараса Шевченка влаштували конкурс: людям роздавали рядки вірша, з яких потрібно було скласти цілий твір, Харків, 9 березня 2024 року. Фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків

На Харківщині третій тиждень очищують річки після удару РФ по нафтобазі

У Харківській області продовжують ліквідувати наслідки витоку нафтопродуктів до річок, який стався внаслідок російського удару по нафтобазі 9 лютого. Раз на два дні рятувальники засипають нафтові плями торфом — сорбентом, який вбирає у себе нафту. За інформацією рибоохоронного патруля, на річки стали повертатися качки.

Фахівці висипають у Немишлю сорбент — торф, Харківська область, лютий 2024 року.
Фахівці висипають у Немишлю сорбент — торф, Харківська область, лютий 2024 року. Фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків

На Харківщині усувають наслідки забруднення нафтопродуктами.
На Харківщині усувають наслідки забруднення нафтопродуктами, лютий 2024 року. Фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків

Меморіальна дошка загиблим гвардійцям 5-ї Слобожанської бригади

У Харкові вшанували пам'ять 12 нацгвардійців 5-ї Слобожанської бригади. 5 березня 2022 року вони загинули внаслідок російського авіаудару — літак скинув авіабомби на військове містечко.

Відкриття меморіальної дошки загиблим гвардійцям, Харків, 5 березня 2024 року.
Відкриття меморіальної дошки загиблим гвардійцям, Харків, 5 березня 2024 року. Фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків

Подружжя з Малої Комишувахи понад рік живе у гаражі в селі-"привиді"

Галина Івлєва разом з чоловіком Олександром понад рік вимушені жити у власному гаражі в Малій Комишувасі на Ізюмщині. 14 березня 2022 року подружжя пішки евакуювалося з села, а тієї ж ночі в їхній будинок поцілили росіяни.

Галина Івлєва живе у Малій Комишувасі з народження, березень 2024 року, Харківщина.
Галина Івлєва живе у Малій Комишувасі з народження, березень 2024 року, Харківщина. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

В евакуації Галина мріяла про якомога скоріше повернення додому: у Малій Комишувасі вона живе від народження. Повернувшись після звільнення села, родина облаштувала побут у гаражі — вціліли лише він та підвал.

Газовики з Чугуєва втратили колег і дістали поранень 24 лютого 2022 року, але повернулись на роботу

Вранці 24 лютого 2022 року підприємство "Газмережі" у Чугуєві потрапило під обстріл, внаслідок якого загинули двоє працівників — водій Василь Редько та диспетчерка Світлана Пікало. До других роковин повномасштабного вторгнення на честь загиблих встановили меморіальну дошку.

Їхні колеги Сергій Карбазін та Павло Прядко, які стояли поруч, вижили, але дістали поранень. Після лікування вони повернулися на роботу попри уламки, які лишилися в тілі.

Сергій Редько на фоні меморіальної дошки загиблим Василю Редьку та Світлані Пікало, Чугуїв, Харківська область, березень 2024 року.
Сергій Редько на фоні меморіальної дошки загиблим Василю Редьку та Світлані Пікало, Чугуїв, Харківська область, березень 2024 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Дистанційне розмінування Балаклійської громади

Майже місяць деокуповану Балаклійську громаду Харківської області розміновують машини, якими керують за допомогою пульта. Машини працюють до 30 разів швидше за сапера, розповів піротехнік зведеного загону ДСНС Луганського гарнізону Роман.

Сапери ДСНС розміновують Балаклійську громаду за допомогою машин на дистанційному керуванні, Харківська область, березень 2024 року.
Сапери ДСНС розміновують Балаклійську громаду за допомогою машин на дистанційному керуванні, Харківська область, березень 2024 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Сапер керує машиною для дистанційного розмінування, Харківська область, березень 2024 року.
Сапер керує машиною для дистанційного розмінування, Харківська область, березень 2024 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Міни і снаряди машина перебиває за допомогою спеціальних молотків та тросів, але після неї територію має обстежити людина.

Машина для дистанційного розмінування, Харківська область, березень 2024 року.
Машина для дистанційного розмінування, Харківська область, березень 2024 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

У Харкові працівник Палацу праці живе на роботі з березня 2022 року

Харків'янин Олександр Гурдін два роки живе на робочому місці у Палаці праці. Він понад 30 років працює у Палаці охоронцем, а після російського удару по будівлі 2 березня 2022 року вирішив залишатися на роботі цілодобово.

Харків'янин Олександр Гурдін два роки живе на робочому місці у Палаці праці, березень 2024 року.
Харків'янин Олександр Гурдін два роки живе на робочому місці у Палаці праці, березень 2024 року. Фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок