Фахівці Харківського лабораторного центру у вересні брали проби повітря біля коксового заводу у Харкові як вдень, так і вночі. Перебільшень вмісту речовин не виявили.
Про це "Українському радіо Харків" в рамках проєкту "Місцеві" розповіла Олена Тараканова, в.о. завідувачки відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань лабцентру.
За її інформацією, у вересні вдень лабцентр провів моніторингові дослідження викидів коксового заводу "Новомет" та товариства "Термолайф" у радіусі близько кілометра від виробництва:
"Ці дослідження ми проводимо щоквартально згідно з планом, який затверджений у нас обласною адміністрацією. Ми заміряли просто на території житлової забудови по тих інгредієнтах, які ми робимо, і на які ми атестовані".
Лабцентр перевіряє вміст у повітрі 17 інгредієнтів, серед яких аміак, фенол, формальдегід, сажа, синильна кислота, свинець.
"Ми не маємо наглядової функції — піти перевірити ми не можемо. Ми можемо тільки зробити лабораторні дослідження. У вересні перевищення не було", — сказала Тараканова.
Також на початку вересня фахівці провели нічне дослідження викидів коксового заводу "Новомет" на замовлення приватної особи.
"Була з нами прокуратура, і ми виїжджали. Ми чули запах, проте перевищень також не виявлено. Коли є хмара, вона не стоїть на місці. Вона рухається, і вона пересувається містом", — розповіла Тараканова.
За її словами, для виявлення перевищення має бути проведена низка досліджень — прилади повинні перебувати на місцях постійно протягом певного часу.
Що відомо
- Напередодні виборів у проєкті "Місцеві" Суспільне Харків розповідає про проблеми, якими живуть жителі Харківщини, й про варіанти їх вирішення. Перша тема була присвячена медицині, системі паліативної допомоги, якої в регіоні потребують чотири тисячі дітей. Друга — інфраструктурі в регіонах.
- Третя тема проєкту — екологія. Як громада протистоїть викидам коксового заводу у Харкові, дивіться репортаж.
- Вміст хімічних речовин у викидах заводу, встановлений однією перевіркою Держекоінспекції, відповідає або нижчий за норму — коментар науковця.
- Держекоінспекція наполягає на припиненні роботи харківського коксового заводу. "Збитки від цього забруднення, які будуть стягнуті з підприємства, ДЕІ розрахує після надання заводом інформації щодо фактично відпрацьованого часу джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря", – повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.
Автор: Роман Кривко