В деокупованому Ізюмі завершилось перейменування вулиць і площ міста.
Про це 5 травня повідомив заступник начальника місцевої військової адміністрації Володимир Мацокін.
"Залишаються лише провулки, в’їзди та топоніми старостинських округів. Прощаємось з космонавтом Гагаріним, Добролюбовим, Пржевальським, Пятницьким, Толбухіним", — написав Мацокін.
За його словами, під час процесу дерусифікації вдалося увічнити пам'ять наступних ізюмчан, які загинули від рук російських загарбників: Віктора Бельського, Артема Водополова, Миколи Кравченка, Олександра Шалашного.
Крім того, в Ізюмі тепер є вулиці та площі названі на честь Квітки-Основяненка, князя Київського Святослава, українських рятувальників та бійця Олександра Мацієвського, якого розстріляли окупанти, коли він вигукнув "Слава Україні!".
Що відомо
- Ізюм армія РФ руйнувала з літаків та артилерії від березня 2022 року. Ізюмський напрямок у Генштабі називали одним із найскладніших та найактивніших на Харківщині. Підрозділи ЗС Росії, які вчиняли воєнні злочини у Бучі Київської області, воювали після виходу з Київщини під Ізюмом. Журналісти-розслідувачі ідентифікували окупантів Ізюма.
- Під час контрнаступу у вересні 2022 року Збройні сили України звільнили місто від загарбників.
- На кладовищі у лісі, де облаштували позиції російські війська, виявили близько 450 могил часів окупації 15 вересня 2022 року. На більшості могил не було ні імен, ні прізвищ, лише номери. У багатьох загиблих не було кінцівок або ж їх знайшли зі зв'язаними руками, осколковими пораненнями, пораненими або відсутніми геніталіями, переломами ребер, мотузками на шиї тощо.
- Під час окупації Ізюмщини росіяни вбили дитячого письменника Володимира Вакуленка.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube