Обмеження роботи закладів культури на Харківщині: чи дозволять працювати у будівлях, де є укриття?

Обмеження роботи закладів культури на Харківщині: чи дозволять працювати у будівлях, де є укриття?

Обмеження роботи закладів культури на Харківщині: чи дозволять працювати у будівлях, де є укриття?
. Харківська обласна філармонія відновила роботу 8 квітня. Фото: Суспільне Харків

Через заборону проведення масових заходів у Харкові та області заклади культури вимушені скасовувати вистави та концерти. Якщо голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко переконана: театри мають продовжити роботу за умови, що у будівлях є укриття, то очільник ОВА Олег Синєгубов стверджує, що нині безпекова ситуація не дозволяє проведення заходів з участю понад 50 людей.

"Театри, які мають бомбосховища чи укриття, повинні працювати"

Харківська обласна рада звертатиметься до ОВА, щоб театрам, які мають бомбосховища чи укриття, дозволили показувати вистави, повідомили голова ради Тетяна Єгорова-Луценко після наради з представниками комунальних закладів культури.

"Звісно, мають бути враховані всі заходи безпеки, зокрема, можлива кількість людей, присутніх на виставах та інші. Ми не повинні допустити, щоб наші заклади взагалі припинили існування. Акторський склад значно зменшився і ми не можемо допустити ризик знищення сфери культури у регіоні", — написала вона.

"Ракета С-300 летить 30-40 секунд"

"Якщо безпекова ситуація у тому чи іншому приміщенні не дозволяє проводити там певні заходи, ми маємо взяти на себе відповідальність і заборонити проведення там заходів, піклуючись про безпеку людей. Приклад: оперний театр у Харкові — велика зала — не є безпечною. Однак мала зала, яка у напівцокольному приміщенні, дозволяє убезпечити людей. Якщо ми говоримо про паркінги чи метрополітен — там можна проводити заходи", — пояснив очільник ОВА Олег Синєгубов журналістам 27 квітня.

Прохання закладів культури працювати, якщо в будівлях є укриття він називає маніпуляціями: "Якщо в тому чи іншому театрі є підвальне приміщення, сховище, укриття, вони декларують, що у випадку повітряної тривоги зупинять виставу і спустять людей до укриття. А тепер цифри. Летить ракета С-300 скільки секунд? Відповідно 30-40. Запропонуйте їм людей 300, 200, 500 або півтори тисячі спустити за менш ніж хвилину до укриття".

Очільник ОВА сказав, що нині географічне розташування та військова обстановка не дозволяють усунути обмеження.

"Якщо б ми керувались цією тезою, то сказали б відкриватися школам, дитячим садочкам тощо. На жаль, таке географічне розташування і військова обстановка, що до нас поки що долітають ракети С-300. Коли ця ситуація зміниться, звичайно, будемо ухвалювати нові рішення".

Що відомо

  • 8 квітня харківська філармонія відновила свою роботу. Це був перший концерт від початку повномасштабного вторгнення РФ.
  • 26 березня артисти харківського театру опери та балету "Схід Опера" вперше від повномасштабного вторгнення Росії в Україну давали концерт на великій сцені театру.
  • З 28 березня на Харківщині заборонили проводити масові заходи, якщо кількість глядачів перевищує 50 людей. Згідно з рішенням департаменту культури та туризму Харківської ОВА, їх забороняється проводити у приміщеннях філармонії, театрів, музеїв, бібліотек та на відкритому просторі.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок