Перейти до основного змісту
Життя Харкова та області у фото: 17-23 квітня

Життя Харкова та області у фото: 17-23 квітня

Життя Харкова та області у фото: 17-23 квітня
. Прапор на будинку Павла Устименка, Вірнопілля, Харківська область, 18 квітня 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Обстріли Харкова та області, історії зі зруйнованих росіянами населених пунктів, лікування українських захисників та трактор-"сапер" — яким був тиждень, дивіться у підбірці Суспільне Харків.

Ракетний удар по Котлярах під Харковом 22 квітня

У Котлярах під Харковом пошкоджені приватні будинки та авто внаслідок ракетного удару РФ ввечері 22 квітня. Внаслідок удару у Котлярах немає глибокої вирви: діаметром з метри три, але глибиною сантиметрів 20-30.

удар по харкову сьогодні
Наслідки влучання ракети РФ у село Котляри під Харковом. 23 квітня 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Вибух і пожежа на АЗС

Рятувальники встановлюють причини вибуху та пожежі на автозаправці в районі Нової Баварії у Харкові. Пожежа спалахнула, коли РФ завдавала ударів по місту, але жодних воронок або слідів вибуху ракети навколо АЗС поліцейські та працівники ДСНС не знайшли. Правоохоронці кваліфікували вибух як диверсію.

азс харків
У Новобаварському районі Харкова ввечері 22 квітня спалахнула АЗС під час повітряної тривоги. 22 квітня 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

На Харківщині відновлюють "Дробицький Яр"

Вперше з початку повномасштабної війни почали прибирати територію меморіалу "Дробицький Яр" під Харковом. 80% його території залишаються не розмінованими. Меморіал жертвам Голокосту потрапляв під обстріли РФ навесні 2022 року — пошкоджені два монументи, на території видно вирви від снарядів.

дробицький яр
Пошкоджена обстрілами менора у "Дробицькому Яру". Квітень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

64-річний ветеран АТО з Харківщини повертається на службу, щоб бути інструктором

64-річний учасник АТО Олександр Мальцев з Балаклії на Харківщині стане військовим інструктором в одному з підрозділів Збройних сил України. У 2014 році Міноборони відзначило його за найбільш доглянуту машину піхоти у в бригаді, а тепер водій-механік повертається до війська навчати інших.

Олександр Мальцев
Олександр Мальцев. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Як на Харківщині лікують поранених захисників

Тут щодня оперують, лікують та підтримують українських бійців. Цей медзаклад на Харківщині приймає поранених з фронту. Робота не припиняється ані на хвилину. Як медики рятують поранених — у репортажі Суспільне Харків.

шпиталь харків
Ілюстративне фото: Олександра Новосел/Суспільне Харків

Родина з Харкова розшукала цуценя сина-бійця, полеглого під Бахмутом

Військовий Кирило Пушкін підібрав цуценя у прикордонному Вовчанську на Харківщині та назвав Фугаскою: собача гуляло окопами та жило на позиціях з військовими. Боєць хотів забрати песика додому, розповідає мати бійця Вікторія. Коли чоловік загинув під Бахмутом, у пам’ять про сина родина вирішила знайти Фугаску.

фугаска
Мати Кирила Пушкіна Вікторія разом з Фугаскою. Олена Клименко/Суспільне Харків

У Харкові квітнуть сакури, які садили рік тому під обстрілами

Близько пів сотні сакур, які жителі Харкова посадили навесні 2022 року під час обстрілів, зацвіли. Сакури зацвіли на проспекті Гагаріна. Їх посадив місцевий житель Юрій Білозеров.

сакура харків
Сакури на проспекті Гагаріна у Харкові, які садили під час обстрілів. Квітень 2023 рік. Фото: Микита Ольховський / Суспільне Харків

Як живуть люди у зруйнованому Довгенькому на Харківщині

У селі Довгенькому поблизу Ізюма залишаються жити дев'ятеро людей. До повномасштабного вторгнення у населеному пункті проживали понад 700 жителів. Минулої весни Довгеньке опинилося на лінії оборони на шляху до Слов’янська, потім село окупували. Росіяни повністю зруйнували інфраструктуру, не лишилося цілих будинків. Один з жителів, який намагається відновлювати зруйновану оселю 68-річний Анатолій Князєв.

довгеньке
Анатолій Князєв на тлі зруйнованого російськими окупантами господарства, село Довгеньке, Ізюмський район, Харківська область, 18 квітня 2023 року. Фото: Олександра Новосел/Суспільне Харків

Житель села на Ізюмщині розповів про руйнування господарства та атаки росіян

Інший житель Довгенького 48-річний Ігор Бурлака розповів Суспільне Харків про авіаційні атаки росіян та показав безлад, який окупанти лишили на руїнах його дому.

довгеньке село
Зруйнована кухня у будинку жителя Довгенького, Ізюмський район, Харківщина, 18 квітня 2023 року. Фото: Ганна Цьомик/Суспільне Харків

Жителі Вірнопілля відновлюють зруйновані господарства

Близько 80 людей повернулися до села Вірнопілля на Ізюмщині. Минулої весни та влітку у селі проходила лінія фронту, людей евакуювали. Окупувати населений пункт росіяни не змогли, але обстрілами знищили всю інфраструктуру. Село пошкоджене більш як на 80%.

вірнопілля
Зруйноване Вірнопілля, Харківська область, 18 квітня 2023 року. Фото: Ганна Цьомик/Суспільне Харків

Аграрій з Харківщини переобладнав трактор, щоб працювати на потенційно замінованих полях

Аграрій з Гракового на Харківщині Олександр Кривцун переобладнав трактор для робіт у полях на деокупованій території: з боків трактор зміцнили металом з російської піхотної машини та дерев'яними брусами й встановили радіокерування. До вересня землі його підприємства були під обстрілами, з однієї ділянки сапери дістали 260 мін.

трактор розміновує поля
Трактор на радіоуправлінні, який прибирає поля у Граковому. Квітень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Бджільництво на Харківщині: як пасічники готуються до нового сезону

На Харківщині зареєстровані дві тисячі пасік. Скільки з них пошкоджені або знищені повністю внаслідок повномасштабної війни — нині порахувати неможливо. Спілка пасічників України вважає, що сума воєнних збитків для 26 господарств Харківщини з розведення бджіл складає 110 мільйонів гривень. Найбільша кількість зруйнованих пасік розташована у Вовчанській громаді та Ізюмському районі, розповів Суспільне Харків віцепрезидент Спілки пасічників України Денис Солдатов.

купити мед харків
Пасічник з Харкова Андрій Ус. Квітень 2023. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Ферма на Харківщині шукає корми для корів після окупації

До повномасштабної війни на фермі у селі Хотімля Чугуївського району тримали 700 корів, надоювали й продавали щодня по сім тонн молока. Ферма розташована на лівому березі Сіверського Дінця — росіяни захопили її на початку повномасштабного вторгнення і пробули до вересня. За словами керівниці Наталії Коваль, окупанти не пускали працівників на поля і не дозволяли заготовляти корма: надої впали більш ніж у десятеро, телята почали народжуватися у середньому на 10 кг меншими.

молоко ціна
Під час окупації надої на фермі у селі Хотімля впали більш ніж у десятеро. Квітень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Читайте також

Бої в Авдіївці та Бахмуті, Великдень у Лаврі, картина Бенксі в Ірпені. Тиждень війни у фото

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Топ дня
Вибір редакції
На початок