Перейти до основного змісту
На Харківщині перевірять своєчасність доплат та умови праці медиків

На Харківщині перевірять своєчасність доплат та умови праці медиків

На Харківщині перевірять своєчасність доплат та умови праці медиків
.

Інспектори Управління Держпраці від початку червня почали перевіряти своєчасність нарахування зарплати й доплат медпрацівникам та умови їхньої праці у боротьбі з СOVID. Серед іншого мають перевірити роботу обласного лабораторного центру та обласної інфекційної лікарні.

Про це в ефірі "Українського радіо Харків" 3 червня розповіла заступниця начальника Головного управління Держпраці області Олена Петренко.

"Є доручення прем'єр-міністра України. Протягом червня-липня нами, Головним управлінням Держпраці, Державною службою з питань праці взагалі, буде здійснений державний нагляд, контроль за додержанням законодавства про працю під час нарахування та виплати заробітної плати всім медичним працівникам та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19 та за своєчасністю подання повідомлення про кожен встановлений факт інфікування медичних працівників", — сказала Петренко.

На Харківщині перевіряють виплати медикам та умови праці
Працівники Держпраці на Харківщині почали перевірки з 2 червня. На фото — обласна інфекційна лікарня у Харкові.

Кому нараховувати доплати у розмірі до 300%, визначає керівник закладу, зазначила Петренко. Управління Держпраці перевірить перелік посад працівників, які залучені до боротьби із захворюванням, графік змінності, оплату понаднормової роботи.

Перевірять також і випадки інфікування працівників коронавірусом. Зараз управлінням перевіряється 183 таких випадки (за даними Харківської ОДА на 3 червня, загальна кількість хворих медиків на Харківщині — 242 — ред.).

Медпрацівникам, які захворіли на роботі, передбачені компенсації, у випадку смерті внаслідок інфікування — родичам мають виплатити відшкодування у понад мільйон гривень, розповіла Петренко.

"До закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" внесені зміни. Якщо медпрацівник захворів і отримав групу інвалідності, а захворювання пов’язане безпосередньо з роботою, він матиме право на компенсацію у розмірі, на сьогодні, 608 тисяч гривень", — пояснює Петренко.

В першу хвилю перевірок потрапили опорні лікарні COVID-19, включно з інфекційною та "Центром швидкої допомоги та медичних катастроф". Працівники Центру у травні виходили на протест.

На Харківщині перевіряють виплати медикам та умови праці
Протест медиків швидкої допомоги у Харкові 18 травня.

До студії "Українського радіо Харків" під час ефіру з Оленою Петренко телефонував чоловік, який представився працівником швидкої допомоги у Харкові й скаржився, що ані належних умов роботи, ані тестування для працівників немає:

"Ніхто не тестує працівників швидкої допомоги. Я співробітник. Умови праці просто, як у рабів. Те що люди піднялися на першій підстанції — вже задавили це. Там звучало в ефірі: ні туалету, ні поїсти. Ніхто нікого не тестує... Ви збираєтеся підходити до людей — підійдіть анонімно до людей, і вони розкажуть, що нікого не тестують, і умови праці просто кошмарні".

Петренко порадила звернутися на Урядову лінію і зазначила, що цей факт перевірять.

Перший звіт про перевірку 10 медзакладів області обласне управління Держпраці планує направити до Кабміну в понеділок, 8 червня.

Що відомо

  • 32 працівники обласної інфекційної лікарні станом на 3 червня захворіли на коронавірус, 14 з яких одужали. У лабцентрі інфікувалися 10 людей, двоє госпіталізовані.
  • Усього станом на 3 червня з початку карантину на Харківщині коронавірус підтвердили у 242 медиків. 152 з них одужали, двоє медпрацівниць померли.
  • 18 травня медпрацівники підстанції швидкої меддопомоги №1 у Харкові вийшли на акцію протесту з питань надбавок за роботу із COVID та умов праці.
  • Інфекційну лікарні перевіряли експерти за участі Харківської ОДА та МОЗ. Ініціюють ще одну перевірку — від Харківської облради.
  • В інфекційній лікарні медпрацівники скаржилися, що працюють понаднормово, персоналу не вистачає. Неодноразово про тяжкі умови праці говорив анестезіолог Володимир Корсунов, який консультує лікарню.

Автори: Роман Кривко, Марина Верещака

Топ дня
Вибір редакції
На початок