Вовчанськ без газу. Балони у деокуповане місто передають човнами

Вовчанськ без газу. Балони у деокуповане місто передають човнами

Ексклюзивно
Вовчанськ без газу. Балони у деокуповане місто передають човнами
. У Старому Салтові переправляють газові балони на човнах. Січень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Харків'янин Андрій Базюра передає газові балони у Вовчанськ щотижня для свого тестя та його сусідів. З жовтня у місті немає газу — під час обстрілів пошкоджень зазнав газопровід на території РФ, Вовчанськ та села поблизу не підключені до української газової системи.

У Вовчанськ Андрій Базюра передає по два балони з газом щотижня.

"Через постійні обстріли у людей немає змоги з'їздити та заправитися. Тому як можемо допомагаємо. Заправляємо та відправляємо повні балони, а порожні — забираємо. І так щотижня", — каже Андрій.

"Відправляємо газові балони щотижня": як у Старому Салтові організували переправу
Житель Харкова Андрій Базюра. Січень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Вони сидять без газу. А коли населений пункт обстрілюють, немає електропостачання

Переправа балонів на той бік триває близько 10-15 хвилин.

"Буває тільки затримка, якщо автобуси приїжджають з обох боків. Тоді трошки доводиться почекати. З Вовчанська сюди автобус приїздить, і з Харкова приїздить, довозить людей", — пояснює чоловік.

Що відомо

  • 23 жовтня в результаті бойових дій у Вовчанській громаді близько 8 тисяч людей залишилися без газу через пошкодження на території РФ.
  • Частина житла та котелень у Вовчанську з радянських часів під'єднані до російського газопроводу — від нього залежать близько 16 тисяч людей.
  • Посадовці Харківщини просили урядовців надати гроші для будівництва нового газопроводу. У 2019 році для цього були потрібні сотні мільйонів гривень. Розв'язати проблему з газопостачанням у Вовчанськ намагалися останні роки.
  • Дамба через Печенізьке водосховище у Старому Салтові сполучає Старосалтівську та Вовчанську громади. Обидві громади були окуповані від початку вторгнення РФ. Міст через водосховище у Старому Салтові пошкоджений внаслідок воєнних дій.

Читайте також

Катування, грабіж та обстріли: жителі Вовчанської громади про російську окупацію

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок