У Харкові проведуть лекцію та концерт до 300-річчя Григорія Сковороди

У Харкові проведуть лекцію та концерт до 300-річчя Григорія Сковороди

У Харкові проведуть лекцію та концерт до 300-річчя Григорія Сковороди
. Суспільне Харків

3 грудня у Харкові планують провести лекцію "Сім байок про музичну історію Харкова від Сковороди до Жадана" і концерт "Сковорода — Джаз".

Заходи організовує Літературний Музей.

"В концерті прозвучать зразки старовинного пісенного фольклору Харківщини, а саме календарно-обрядові, козацькі, чумацькі пісні, що були записані етнографами та фольклористами в експедиціях Слобожанщиною у другій половині XX — на початку XXI століття", — повідомляють організатори.

Перед концертом прочитають лекцію-презентацію, йдеться в анонсі.

Заходи проводять у рамках проєкту "П'ятий Харків". Для участі потрібно зареєструватися.

Що відомо

  • Письменник та філософ Григорій Сковороді народився 3 грудня 1722 року на Полтавщині. Верховна Рада ухвалила постанову "Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди” на державному рівні. У Києві презентували офіційну айдентику національної кампанії "Світ Сковороди", підготовлену до 300-річчя від дня народження українського філософа та письменника.
  • Національний музей Григорія Сковороди у Богодухівському районі знищений прямим влучанням російської ракети у ніч проти 7 травня. Внаслідок обстрілу поранення отримав 35-річний син директора музею, який залишився охороняти приміщення. Чоловіка витягли з-під завалів, медики діагностували у нього травму ноги та відправили до лікарні. Приміщення знищене, однак найцінніші експонати не постраждали.

Читайте також

Вакарчук пожертвував 350 тис. гривень на відновлення музею Сковороди на Харківщині

На початок