Поблизу зруйнованої Росією п'ятиповерхівки в Ізюмі подруга загиблої родини Рєпіних облаштувала невеликий меморіал пам'яті. 9 березня після удару по будинку на вул. Первомайській, 2, загинули близько пів сотні людей.
Серед загиблих були Людмила та Юрій Рєпіни, а також їхній син та мати Людмили, розказала їхня сусідка Тетяна Чвалун.
"Меморіал родині Рєпіних поставили навпроти під'їзду, вони тут жили на 4 поверсі. Відмінна родина. Люда працювала бухгалтеркою, Юра — на заводі. Син приїхав в Ізюм, коли почалося вторгнення, вважав, що краще буде, легше тут, а сам жив у Харкові. І мама Люди, всі були тут. Вся родина загинула", — розповідає Тетяна.
Читайте також: "Розкопувати сусідів — це було на межі", — мешканець зруйнованої обстрілом п'ятиповерхівки в Ізюмі
Меморіал облаштувала подруга Людмили: принесла фотографії, квіти та свічки.
"Люда та Юра завжди разом були, завжди усміхнені. Сину було 28 років. Вони були спортивні, завжди у русі, бігали ранками, ідеальна пара, ідеальна родина", — згадує загиблих сусідка.
За словами Тетяни, подруга Людмили займається питанням перепоховання та упізнання Рєпіних — їх поховали на кладовищі під номерами.
"Жодної влади не було, організували роботу рятувальники. Ховали у простирадлах, вже згодом з'явилися чорні мішки. Ховали за номерами. Будинок невеликий, всього 50 квартир, всі одне одного знали. Усіх добре знала", — каже Тетяна.
Читайте також: "Витягнув і поховав однокласник". Історія жительки Ізюма, яка з родиною загинула в підвалі будинку
Тетяна Чвалун прожила в будинку 22 роки, її квартира в п'ятиповерхівці також зруйнована.
Каже, коли змогла пробратися в залишки свого житла, знайшла там нерозбиту вазу з кришталю.
"Цей район — Нижнє місто, він повністю розбитий. Спочатку у квартирі були, потім ми в укритті на роботі були. Ми не були готові. Евакуації не було. Якщо Верхнє місто щось знало, то нам неможливо було кудись вибратись, лишились у мишоловці", — каже жінка.
Що відомо
- Ізюм Харківської області армія РФ руйнувала з літаків та артилерії від березня. У місті зруйновані головні адміністративні будівлі, а також житлові багатоповерхівки. Місто наприкінці березня окупанти взяли в облогу, 1 квітня у Генштабі повідомили, що росіяни захопили Ізюм.
- Протягом березня Росія відмовлялася відкрити коридори для евакуації жителів Ізюма, лише двічі вдалося вивезти частину людей, рух колони змінювали через обстріли. Частину жителів Ізюма примусово депортували в РФ. Частина людей, яких депортували з Ізюма до РФ, змогли повернутися до України через Європу. За час окупації міста лише один раз волонтери змогли передати в Ізюм ліки.
- Ізюмський напрямок протягом весни та літа у Генштабі називали одним із найскладніших та найактивніших на Харківщині. Підрозділи ЗС Росії, які вчиняли воєнні злочини у Бучі Київської області, воювали після виходу з Київщини під Ізюмом. Журналісти-розслідувачі ідентифікували окупантів Ізюма.
- Під час контрнаступу у вересні 2022 року Збройні сили України звільнили місто від загарбників, за участі президента України Володимира Зеленського над містом підняли український прапор.
- На кладовищі у лісі, де облаштували позиції російські війська, знайшли близько 450 могил часів окупації. Жителі Ізюма розповідають про зниклих безвісти, вбитих під обстрілами та закатованих людей.
Читайте також
"Підтвердити, що це моя мати": як в Ізюмі збирають ДНК родичів для ідентифікації загиблих