З початку деокупації Харківщини встановили контроль над 118 населеними пунктами — МВС

З початку деокупації Харківщини встановили контроль над 118 населеними пунктами — МВС

З початку деокупації Харківщини встановили контроль над 118 населеними пунктами — МВС
. Деокупований Ізюм. 19 вересня 2022 року. Фото: Олександра Новосел/Суспільне

На Харківщині встановили контроль та провели зачистку у 118 населених пунктах області, які перебували в окупації. Контроль над ще 12 населеними пунктами встановили протягом 18 вересня, зачистка там триває.

Про це в нацмарафоні 19 вересня повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін.

"Лише за минулу добу встановлено контроль і триває зачистка 12 населених пунктів. Від початку деокупаційних заходів було встановлено контроль та здійснено зачистку у 118 населених пунктах, в яких проживає орієнтовно 50 тис. цивільних", — сказав Єнін.

За його словами, на деокупованих територіях Харківщини 18 вересня виявили пів сотні тіл цивільних, від початку деокупації правоохоронці виявили 168 тіл, але в яких населених пунктах області, Євгеній Єнін не уточнив.

Читайте також: Як виглядає катівня російських окупантів у райвідділку поліції Ізюма: фоторепортаж

З 48 могил на стихійному кладовищі в Ізюмі правоохоронці ексгумували 52 людей, сказав Єнін. Він підтвердив, що на тілах загиблих є ознаки катування.

"Продовжуємо виявляти тіла з ознаками насильницької смерті, таких чимало. Це і зламані ребра, і проломані голови, чоловіків зі зв’язаними руками, переломами щелеп, в т.ч. з відрізаними геніталіями", — розказав перший заступник міністра внутрішніх справ.

Зареєстровані 292 воєнних злочини лише на території Харківщини. Переважна частина — це кримінальні провадження щодо порушення законів і звичаїв війни

"Нам вже відомо, що те стихійне поховання, яке ми знайшли під Ізюмом, є не останнє, в т.ч. в Ізюмі. Найближчим часом будемо здійснювати виявлення, ексгумацію і проведення відповідних досліджень всіх тіл, які загинули внаслідок дій окупаційної влади", — сказав Єнін.

Що відомо

  • 15 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що після деокупації Ізюма Харківської області у місті виявили поховання людей.
  • У Мінреінтеграції повідомили, що в місті Ізюм в межах операції по розшуку загиблих розпочалася ексгумація тіл на локаціях масового поховання. За наявними даними, кількість загиблих в Ізюмі може перевищувати число жертв у Бучі.
  • За даними CNN, Організація Об’єднаних Націй направить команду до місця масових поховань в Ізюмі, виявлених після звільнення міста від російської окупації.
  • Володимир Зеленський наголосив, що країни світу мають відреагувати на масові вбивства та інші воєнні злочини, які вчинили російські збройні формування в Ізюмі під час окупації міста.
  • На 19 вересня зі стихійного кладовища в Ізюмі ексгумували 146 тіл загиблих. Серед них є жінки та діти. Людей росіяни катували у відділку поліції та інших місцях.

Читайте також

На окупованій частині Харківщини росіяни масово заселяються до будинків місцевих — селищна рада

На початок