Голова Харківської облради ініціювала відсторонення заступника, у якого може бути паспорт РФ

Голова Харківської облради ініціювала відсторонення заступника, у якого може бути паспорт РФ

Доповнено
Голова Харківської облради ініціювала відсторонення заступника, у якого може бути паспорт РФ
. Суспільне Харків

Голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко ініціювала відсторонення заступника Богдана Мальованого.

Про це Єгорова-Луценко повідомила у своєму Facebook.

За словами Єгорової-Луценко, рішення ініціювати відсторонення вона ухвалила "в зв’язку з суспільним резонансом та фігуруванням у ЗМІ копій документів, які свідчать про можливе російське громадянство заступника голови Харківської обласної ради Богдана Мальованого (ексОПЗЖ)".

Ухвалюватимуть рішення депутати. Після внесення відповідного проєкту має відбутися таємне голосування — для цього депутати мають зібратися офлайн.

Державне бюро розслідувань вранці 6 липня повідомило, що, за оперативною інформацією, заступник голови облради має паспорт громадянина Росії, який отримав у 2014 році в тимчасово окупованому Севастополі, посвідчення водія та податковий номер, який потрібен для сплати податків у Росії.

Бюро звернулося до обласної ради щодо відсторонення посадовця, оскільки він "має доступ до інформації, пов’язаної з обороною Харківської області". Відповідне питання облрада має розглянути найближчим часом, повідомили у ДБР.

Що відомо

  • Про наявність громадянства РФ у заступника голови облради та депутата "Опозиційної платформи — За життя" Богдана Мальованого заявила 14 лютого депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Фріз. У коментарі Суспільному Богдан Мальований це заперечив.
  • 15 лютого голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко звернулася до Служби безпеки України з проханням перевірити інформацію про подвійне громадянство Мальованого.
  • 16 лютого депутатам облради не вистачило голосів, щоб внести питання про тимчасове відсторонення Мальованого.
  • 2 липня Єгорова-Луценко сказала, що не має підстав для відсторонення Мальованого. За її словами, СБУ не отримала доказів щодо набуття ним громадянства РФ.
На початок