"Перевищення повноважень": голова Харківської облради — про можливе відсторонення заступника

"Перевищення повноважень": голова Харківської облради — про можливе відсторонення заступника

"Перевищення повноважень": голова Харківської облради — про можливе відсторонення заступника
. oblrada.kharkov.ua | Ірина Фріз/Facebook

На сьогодні підстав для відсторонення Богдана Мальованого з посади заступника голови Харківської облради немає. Служба безпеки України нині не має доказів щодо набуття ним громадянства Російської Федерації.

Про це на сесії Харківської обласної ради сказала голова облради Тетяна Єгорова-Луценко.

Відповідаючи на пропозицію депутата від фракції "ЄС" Олександра Скорика відсторонити Мальованого на період воєнного стану або на час можливого розслідування, Єгорова-Луценко сказала, що для зміни заступника має бути юридичне обґрунтування.

"Ми знаємо, що це два варіанти: або він пише заяву за власним бажанням, ми беремо її до відома, це не є необхідність скликати сесію офлайн у залі; другий варіант — це коли у нас є інформація від правоохоронних органів або слідчих органів, ухвали суду, підозри, в яких зазначено, що необхідно невідкладно відсторонити заступника від займаної посади, це також можливо, якби це було, і голова обласної ради це питання також має виносити на сесію, і ми колегіально відсторонюємо, або розпорядження відсторонити", — сказала Єгорова-Луценко.

За її словами, є й третій варіант відсторонення заступника — якщо до облради внесуть відповідний проєкт рішення. Після має відбутися таємне голосування, а для цього депутати мають зібратися офлайн.

Вона зачитала відповідь Служби безпеки України на запит Харківської облради щодо інформації про подвійне громадянство Мальованого.

"Управлінням СБУ у Харківській області кримінальних проваджень за підозрою депутата Харківської обласної ради Мальованого або за фактом вчинення ним будь-яких злочинів, у тому числі пов’язаних із колабораційною діяльністю, не здійснюється та не здійснювалося. Рішень слідчого судді щодо відсторонення вказаного депутата від посади відповідно до норм Кримінального процесуального кодексу України не вносилося. Управління не отримало документальних матеріалів чи офіційних даних щодо набуття Мальованим Богданом Юрійовичем громадянства Російської Федерації", — сказано у відповіді.

При цьому, за словами Єгорової-Луценко, "необхідно зробити неймовірну кількість запитів для того, щоб отримати з території Російської Федерації, країни-агресора, інформацію, чи є подвійне громадянство".

На уточнююче питання депутатів, голова облради сказала, що Мальований не має доступу до секретної інформації та участі в нарадах, пов’язаних з військовими питаннями, не бере.

Депутати облради не підтримали пропозицію Скорика про створення комісії для розслідування можливого подвійного громадянства Мальованого. За словами представника юридичного відділу, облрада не має повноважень для проведення таких розслідувань.

При цьому Єгорова-Луценко пообіцяла вчергове відправити запити щодо Мальованого до правоохоронних органів.

В етері "Українського радіо Харків" очільниця облради розповіла, що ще з грудня 2021 року, коли в соцмережах почали з'являтися начебто копії російських документів Мальованого, вона пропонувала заступнику написати заяву, щоб відсторонити його від обов'язків на період перевірок.

"Від нього, як ми розуміємо, не надійшло жодних заяв з приводу цього, ми мали з ним розмову. У лютому я відправила запит до СБУ, він був також у Facebook, що я прошу надати мені інформацію: чи є, чи немає. І Служба безпеки надала мені інформацію, що на сьогодні підтверджених даних, що він має подвійне громадянство, у них немає. Там розписано, що немає даних, що він є колаборантом, або має подвійне громадянство тощо", — каже Єгорова-Луценко.

За словами голови облради, у разі підписання розпорядження про відсторонення Мальованого, можна було б говорити про перевищення її повноважень.

Мальований сказав Тетяні Єгоровій-Луценко, що виходитиме на роботу, бо перебуватиме у Харкові.

Що відомо

  • Про наявність громадянства РФ у заступника голови облради та депутата "Опозиційної платформи — За життя" Богдана Мальованого заявила 14 лютого депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Фріз. У коментарі Суспільному Богдан Мальований це заперечив.
  • 15 лютого голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко звернулася до Служби безпеки України з проханням перевірити інформацію про подвійне громадянство свого заступника та депутата облради Богдана Мальованого.
  • 16 лютого депутатам облради не вистачило голосів, щоб внести питання про тимчасове відсторонення Богдана Мальованого.
На початок