З тимчасово окупованого Ізюма до Росії вивезли понад 50 жителів — міськрада

З тимчасово окупованого Ізюма до Росії вивезли понад 50 жителів — міськрада

З тимчасово окупованого Ізюма до Росії вивезли понад 50 жителів — міськрада
. Максим Стрельник/Facebook

Російські військові вивезли на територію РФ автобусами понад 50 жителів захопленого Ізюма. В Ізюмській міськраді закликають їхніх родичів, які перебувають на підконтрольній території України, звертатися до правоохоронців, а депортованим — не віддавати свої паспорти й не підписувати жодних документів.

До примусового вивезення жителів міста окупанти вдалися після того, як пропонували жителям міста виїхати до Росії самостійно, а ті відмовлялися, повідомив начальник відділу Ізюмської міськради Максим Стрельник.

"Тому російські окупанти у співпраці з місцевими зрадниками організували примусову депортацію з міста більше ніж 50 ізюмчан. Автобуси з людьми перетнули кордон в пункті пропуску Чугунівка і далі направилися у невідомому напрямку", — написав Стрельник.

Родичів депортованих, які залишаються в Україні, просять негайно повідомляти про примусову висилку до найближчих відділків поліції.

"Також рекомендуємо, повідомити тим нашим землякам, які виходять на зв’язок, щоб вони по можливості уникали контактів з озброєними особами, не повідомляли будь-яку персональну інформацію про себе або членів своєї сім‘ї, не підписували жодних документів і не надавали нікому своїх паспортів", — порадив Стрельник.

Вдень 16 квітня у Telegram-каналі губернатора Бєлгородської області В'ячеслава Гладкова з'явилося повідомлення про начебто розміщення у тимчасових пунктах в Бєлгороді "58 ізюмчан та 49 харків'ян". У дописі він пише про допомогу фахівців людям, "які пережили жах війни". Бєлгородська область — один з регіонів, звідки на Харків та Донбас сунуть російські війська.

Начальник відділу Ізюмської міськради Максим Стрельник зазначає, що російські окупанти разом з місцевими колабораціоністами дезінформують жителів та поширюють неправдиву інформацію. Зокрема, стверджують, що Київ і Харків пали, а Ізюм просто "здали".

Що відомо

  • За даними міського голови Ізюма Валерія Марченка, з 15 березня місто повністю заблоковане з усіх сторін російськими окупаційними військами. Гуманітарних коридорів, щоб вивезти ізюмчан, окупанти українській стороні не погоджують. Евакуювати частину людей вдалося у середині березня.
  • 4 квітня у Генштабі ЗСУ повідомили, що жителів тимчасово окупованого Росією Ізюма почали примусово вивозити на територію РФ.
  • Російські окупанти зосередили в районі Ізюма на Харківщині до 22-х батальйонних тактичних груп, повідомив Генеральний штаб Збройних сил 16 квітня.
  • "Міська влада нікуди не втекла": мер тимчасово окупованого Ізюма відповів, чому виїхав з міста
На початок