Два COVID-показники Харківщини можуть перетнути поріг наступного тижня — лабцентр

Два COVID-показники Харківщини можуть перетнути поріг наступного тижня — лабцентр

Ексклюзивно
Два COVID-показники Харківщини можуть перетнути поріг наступного тижня — лабцентр
. Суспільне Харків

Два показники Харківської області, за якими визначають ситуацію із COVID в регіоні, можуть перетнути гранично допустимі рівні наступного тижня. Тоді слід очікувати нового посилення карантину.

Про це Суспільному 23 березня розповіла головна санітарна лікарка області Любов Махота. На сьогодні в області перевищений епідпоріг із захворюваності на грип та ГРВІ.

До критичних рівнів близькі показники кількості госпіталізацій та проценту виявлення нових хворих. Індикатор зростання кількості хворих на 23 березня збільшився до 17,3 на 100 тисяч населення, критичним вважається показник у 20.

"Для показника госпіталізацій критичний рівень становить 60 на 100 тисяч населення, наразі на ранок 23 березня маємо 57,3. Цей показник постійно змінюється і виростає, але це зростання поступове. Ми очікуємо, що, можливо, на наступному тижні будемо мати перевищення цього показника, але до червоного рівня епіднебезпеки відноситься регіон, у якого перевищено три дні поспіль два та більше показників", — нагадала Любов Махота.

Інші показники тривоги епідеміологів поки не викликають.

"Показник охоплення тестуванням хороший. При критичному показнику не менше 300, ми наразі маємо 1200, що в чотири рази перевищує критичний показник", — пояснила Махота.

На питання, чи є у Харківщини шанси уникнути червоної зони, в ефірі "Сьогодні. Головне" на Суспільному Любов Махота сказала: "Я вважаю, немає".

Найбільший показник захворюваності серед районів області — у Борівському, де більше тисячі хворих на 100 тисяч населення, каже санітарна лікарка.

"В тих районах, які мали сплеск у першу-другу хвилі, це були Валки, Харківський та Дергачівський район, зараз найнижчі показники захворюваності, що може свідчити про те, що велика кількість населення в цих районах перехворіла та має імунітет", — допускає Любов Махота.

Що відомо

  • 23 березня Харківська область перейшла до "помаранчевої" зони COVID-19 через перевищення епідпорогу захворюваності на грип та ГРВІ. Додаткових обмежень не вводять.
  • За добу на Харківщині зареєстрували майже 850 випадків COVID-19.
  • На Харківщині обмаль вільних ліжок зі стаціонарним киснем для COVID-хворих, а міські опорні лікарні Харкова шукають медиків.
На початок