Перейти до основного змісту
Безбар'єрність на Івано-Франківщині: 94% укриттів недоступні для людей з інвалідністю

Безбар'єрність на Івано-Франківщині: 94% укриттів недоступні для людей з інвалідністю

94% укриттів на території Івано-Франківської області є недоступними для маломобільних людей. У шістьох з 62 територіальних громад працюють місцеві ради з питань безбар'єрності.

Про це під час наради в голови обласної військової адміністрації повідомив представник урядового уповноваженого з прав людей з інвалідністю в Івано-Франківській ОВА Микола Макар.

"Доступність захисних споруд цивільного захисту — це теж дуже важливе питання. Це — критично, особливо в умовах війни, тому необхідне додаткове фінансування та контроль за виконанням робіт і забезпеченням безбар'єрності в укриттях", — каже Микола Макар.

Він продовжує, що основний акцент потрібно зробити на доступності адміністративних будівель, громадського транспорту, навчальних та медичних закладів, а також житлової, туристичної та спортивної інфраструктури.

"Навіть якщо взяти головний хід обласної адміністрації та порівняти його з міською. Чомусь там можна заїхати без перешкод, а в нас стоїть поріг. Потрібно обстежити медичні заклади на безбар'єрність. Це дозволить оцінити реальний стан доступності, виявити проблемні місця та вивчити пріоритетні об'єкти для модернізації", — говорить Микола Макар.

За його словами, відсутність у 56 громадах рад з питань безбар'єрності свідчить про низький рівень провадження політики інклюзії на місцевому рівні. Микола Макар додав, що області потрібно затвердити цільову програму щодо безбар'єрності, завдяки якій можна буде визначити першочергові заходи, а також фінансування, зокрема і з бюджетів громад.

"Важливо, напевно, не чекати затвердження державного плану заходів на всеукраїнському рівні, а вже формувати регіональні механізми реалізації безбар'єрності. Програма "Безбар'єрне Прикарпаття" дозволить ефективно залучити місцеві громади до розв'язання пріоритетних питань безбар'єрності. Адже у кожній громаді має бути відповідальна за це людина. Через війну зросла кількість ветеранів, цивільних з інвалідністю, які потребують доступу до місць реабілітації, цивільної інфраструктури та працевлаштування", — каже Микола Макар.

Він також пропонує створити робочу групу з експертів для технічного обстеження приміщень медустанов на безбар'єрність. Микола Макар звернувся до ОВА з пропозицією забезпечити навчання цих експертів, щоб унеможливити хибні висновки щодо доступності медзакладів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!

Топ дня
Вибір редакції
На початок