Чи завершать у 2024 будівництво моста на Пасічну в Івано-Франківську

Чи завершать у 2024 будівництво моста на Пасічну в Івано-Франківську

Новий міст до мікрорайону Пасічна в Івано-Франківську готовий на 75%. У 2024 році з міського бюджету на його будівництво спрямують 240 мільйонів гривень. За ці гроші планують зробити під'їзд до моста з боку вулиць Хіміків та Надрічної, а також завершити роботи на самому мості.

Про це 22 січня на брифінгу розповів начальник управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради Роман Галіпчак.

Міст на Пасічну в Івано-Франківську
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"У нас були такі амбітні плани. До кінця 2022 року ми планували його завершити, оскільки міст внесли в програму "Велике будівництво". Але, на жаль, цього не сталося. Зараз дуже складно прогнозувати, коли це вдасться. 200 мільйонів нам не вистачить, щоб завершити повністю цей об’єкт", — говорить Роман Галіпчак.

Міст на Пасічну
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами заступника міського голови Михайла Смушака, через часті снігопади цього року комунальники більше десятка разів засипали ями на старому мості. Сьогодні працівники комунального підприємства "Муніципальна дорожня компанія" роблять холодну забивку асфальту.

"Ми повинні розуміти, що холодний асфальт — це як тимчасова пломба з гіпсу в зубі. Вона є тимчасовою до того моменту, поки не буде можливості зробити дорогу гарячим асфальтом. На місці триває робота", — розповідає Михайло Смушак.

Що відомо про будівництво моста на Пасічну

Тендер на будівництво нового моста у 2017 році виграло товариство з обмеженою відповідальністю "Мостобудівельний загін № 112". Початкова вартість робіт становила 120 млн грн. Згодом уклали угоду з підрядником про додаткові роботи ще на 58 мільйонів гривень. Влітку 2019 року будівництво призупинили через брак грошей.

Вартість проєкту моста на Пасічну в Івано-Франківську завищена та не відповідає безпеці руху. До такого висновку у листопаді 2019 дійшли польські інженери, які розробили та збудували понад 200 мостів.

У червні 2020 року, майже через рік простою, відновили будівництво переправи в мікрорайоні Пасічна.

6 червня 2021 року Руслан Марцінків розповів, що будівництво розв'язки моста затримується через проблеми з тендером.

У липні 2021 року міський голова повідомив, що 100 мільйонів гривень, за які мають завершити будівництво розв'язки моста на Пасічній, не вистачить, та назвав причину здорожчання.

У вересні 2021 року Марцінків проанонсував, що будівництво нового моста через Бистрицю Солотвинську планують завершити у 2022 році. Тоді у місцевому бюджеті не вистачало грошей на добудову, відтак міськвиконком очікував на фінансування з державного бюджету.

У вересні 2022 року в інтерв'ю Суспільному Руслан Марцінків проанонсував, що відновлювати будівництво моста на Пасічну планують 15 жовтня 2022 року.

14 листопада 2022 року будівництво моста на Пасічну відновили.

24 січня 2023 року в Івано-Франківську відновили будівництво транспортної розв’язки моста на Пасічну.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок