На Прикарпатті знищили майже пів сотні боєприпасів

На Прикарпатті знищили майже пів сотні боєприпасів

На Прикарпатті знищили майже пів сотні боєприпасів
. ДСНС в Івано-Франківській області

За минулу добу на Прикарпатті виявили 44 боєприпаси часів Другої світової війни. 42 із них знищили, інформують в управлінні з питань цивільного захисту облдержадміністрації.

Зокрема, 15-го вересня один артилерійський снаряд знайшли у селі Ямниця Тисменицького району. Ще одну мінометну міну (82 мм) часів Другої світової війни виявили у Приозерному, що на Рогатинщині.

Також в селі Раківчик Коломийського району під час технічного обстеження території підірвали дві 81 мм мінометні міни, вісім 50 мм мін, три ручні гранати РГ-42, шість гранат М-36, п’ять гранат М-39, дві гранати Ф-1 та 16 набоїв (7,92 мм) часів Другої світової війни.

Всього надзвичайники обстежили чотири гектари території.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій області нагадують, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети повинні лише фахівці піротехнічних груп, які мають відповідну підготовку та навички роботи з такими боєприпасами. Тому при виявленні підозрілого предмета радять його не чіпати та не відкривати, зафіксувати час, коли знайшли його, відгородити місце знахідки та не пускати туди людей. Про знайдене варто одразу повідомити місцеві органи влади та рятувальників.

Читайте також

На початок