"Карітас Івано-Франківськ" організовує психологічний інтенсив для дітей

"Карітас Івано-Франківськ" організовує психологічний інтенсив для дітей

"Карітас Івано-Франківськ" організовує психологічний інтенсив для дітей
.

В Івано-Франківську 16 травня розпочнеться безоплатний психологічний інтенсив "Діти і війна: навчання технік зцілення". Організовує захід благодійний фонд "Карітас Івано-Франківськ" для дітей віком від восьми років за сприяння ЮНІСЕФ.

Про це Українському радіо Карпати розповіла координаторка проєкту Богдана Черевко.

"Першочергово курс розрахований для дітей, які приїхали із зони бойових дій. Але ми не ставимо таких обмежень, тож приходити можуть і жителі Івано-Франківської громади. Ми будемо навчати дітей технік зцілення і відновлення. Також використовуватимемо метод малювання – промальовування своїх спогадів, тривожних емоцій", — каже Богдана Черевко.

З її слів, психологічний інтенсив розрахований на п'ять занять для дітей та дві зустрічі для батьків. У групі займатимуться 15 дітей, з якими працюватимуть двоє психологів.

"Обов’язковими є два заняття для батьків – вступне і завершальне. Психологи дають певні рекомендації, зокрема за результатами інтенсиву. Також у проєкті батьки отримують психологічну допомогу, вчаться технік, які можуть використовувати потім разом із дітьми", — каже координаторка дитячого простору.

За словами Богдани Черевко, реєстрація у першу групу інтенсиву триватиме до 15 травня. Охочі повинні заповнити реєстраційну форму, проте посилання буде активним й надалі для формування наступної групи учасників.

Окрім того, у фонді наразі тривають заняття серійного малювання для дітей віком від 5 до 12 років. Психологиня-волонтерка Карітасу Наталія Багацька каже, що це — метод екстреної психологічної допомоги.

"Серійне малювання — метод групової роботи з дітьми, який допомагає подолати наслідки стресу. Воно покликане відкрити нові грані дитини, трансформувати небезпечну поведінку у безпечну. Тому дитина вчиться справлятися з емоціями. Важливо, щоб таке малювання проходило чітко за графіком, а дитина відвідала усі сім занять. Під час них кожна дитина працює з окремим психологом", — каже Наталія Багацька.

Зі слів психологині, наразі працюють дві групи із серійного малювання, у яких сім-вісім учасників. Однак через велику кількість звернень планують з часом набирати нові групи.

За словами спеціалісток фонду, заняття із психологічної допомоги для дітей відбуваються у просторі, дружному до дітей, який запрацював у "Карітасі" на початку квітня. На заняття запрошують як місцевих дітей, так і вимушених переселенців.

Що відомо

Програма "Діти і війна: навчання технік зцілення" розробив колектив фахівців міжнародної організації "Children and War Foundation" первинно для організації психологічної допомоги дітям в часі війни на території колишньої Югославії. В Україні у контексті військових подій цей підхід вже апробований після 2014 року.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок