В Івано-Франківську проводять безкоштовні секції з настільного тенісу для дітей вимушених переселенців. Організували їх у межах проєкту "Франколо". Докладніше про заняття, а також про те, як діти переживають війну, читайте у репортажі Суспільного.
10-річний Сергій Котіков хоче навчитися добре грати в теніс, аби перемогти тата, з яким тренувався до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Хлопець переїхав з Харкова до Івано-Франківська приблизно два місяці тому, однак досі пригадує звуки вибухів, які чув у рідному місті.
"Якщо сильно бахкало або гриміло, гради стріляли — ми виходили в коридор, якось просиділи в метро весь день. Я не хотів тікати з дому, але мені довелося. Зараз хочеться додому, бо там — рідні, друзі, кішка. Від обстрілів я вже відвик, але в голові досі залишається враження, що щось точно бахкає", — ділиться Сергій Котіков.

Софія Приколота переїхала до Івано-Франківська із Києва. У місті дівчина відвідує декілька гуртків. Обрала і теніс, щоб покращити навички гри.
"Мені раніше дуже подобався теніс. Я закинула його, а тепер вирішила, що треба ще ходити. Мені дуже подобається тут", — каже Софія.
Її мама Любава розповідає, що їхній сім’ї двічі довелося тікати від війни. У 2014 році — з Луганська, а тепер — зі столиці. Зараз, каже, дочка рідко згадує про те, що відбувалося в Києві після 24 лютого, а гуртки допомагають їй адаптуватися до життя у новому місті.
"Навчання — онлайн, "живого" спілкування немає. Виходить, що тільки на гуртках вона розмовляє з дітками. У неї тут навіть з’явилися подруги з Києва, Харкова. Вони телефонують одна до одної", — каже Любава Приколота.

Заняття з настільного тенісу проводять двічі на тиждень для двох груп, у кожній з яких — по десятеро дітей, розповідає керівник гуртка Богдан Микитюк. За його словами, на тренування приходять діти з Києва, Харкова, Маріуполя та Херсона. Серед них є як початківці, так і ті, хто вже має навички у грі.
"Вони завжди порівнюють, як у них вдома було і як у нас. Діти завжди кажуть: "От ми так робили". А я відповідаю: "Добре, робимо по-вашому". Завжди цікаво, кожен має свої історії. Вони вже на друге-третє заняття знають одне про одного, починають спілкуватися, багато історій, уже забувають про теніс, чому вони сюди прийшли. Діти знаходять себе, своє місце у спорті", — розповідає Богдан Микитюк.
За його словами, гурток відвідують діти від 8 до 13 років. Окрім вимушених переселенців, можуть долучатися і франківці.
Читайте також
- 36 історій дітей-переселенців у світлинах. У Франківську презентували фотовиставку "Очі миру"
- У франківському центрі розвитку "Янголи поруч" волонтери безкоштовно навчають дітей-переселенців
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!