У Малотур’янському ліцеї на Івано-Франківщині від COVID-19 щепилися 25% вчителів

У Малотур’янському ліцеї на Івано-Франківщині від COVID-19 щепилися 25% вчителів

У Малотур’янському ліцеї на Івано-Франківщині від COVID-19 щепилися 25% вчителів
. Суспільне Карпати

У Малотур’янському ліцеї Долинської територіальної громади вакцинувалися проти коронавірусної інфекції 25% освітян семеро з 28 працівників. Ліцей є одним із 759 освітніх закладів на Івано-Франківщині, які закриють на карантин з 23 вересня, інформує кореспондентка Суспільного.

Садочок, який розташований у тому ж приміщенні, що і ліцей, також закриють. У ньому вакцинувався лише один працівник із 17.

У Малотур’янському ліцеї на Франківщині щепились 25% вчителів
У Малотур’янському ліцеї Долинської територіальної громади вакцинувалися проти коронавірусної інфекції 25% освітян — семеро з 28 працівників. Суспільне Карпати

Вчителька Малотур’янського ліцею Неля Скиданович каже, що не хоче імунізуватися.

"Обмежуються мої права на працю. Я пройшла медогляд, я — здорова, почала виконувати свої посадові обов’язки. Відповідно до чинного законодавства вакцинація у нашій країні є добровільною. І, оскільки ми також говоримо про те, що наближаємося до Європи, то Асамблея Ради Європи у 2021 році ухвалила рішення, що не може відбуватися жодних утисків, ані політичних, ані соціальних", — каже Неля Скиданович.

У Малотур’янському ліцеї на Франківщині щепились 25% вчителів
Вчителька Малотур’янського ліцею Неля Скиданович каже, що не хоче вакцинуватися, і що заборона працювати обмежує її права. Суспільне Карпати

Педагогиня-організаторка Малотур’янського ліцею Наталія Чоп розповідає, що теж вирішила не імунізуватися. Каже, що у неї є протипоказання, а вакцинація — не основна проблема в освіті, а лише спосіб перевести увагу із серйозніших проблем.

"У мене є алергічна реакція на медичні препарати, крім того — внутрішній варикоз і проблеми з цукром. Тому я ризикую надалі отримати проблеми зі здоров’ям. Зараз куди не підеш – чи в магазин, чи в лікарню – всі говорять про вакцинацію вчителів. Але чомусь ніхто не звертає увагу на те, що ми все літо сиділи без заробітної плати, на те, що ми страйкували. І нам, знову ж таки, не виплатили зарплату", — каже Наталія Чоп.

У Малотур’янському ліцеї на Франківщині щепились 25% вчителів
Малотур’янський ліцей є одним із 759 освітніх закладів на Івано-Франківщині, які зачинять на карантин з 23 вересня. Суспільне Карпати

Медична сестра Малотур’янського ліцею також не щепилася від COVID-19. Каже, що має алергію на одну із речовин у складі вакцини. Педагоги закладу, розповідає, регулярно здають тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести), щоб контролювати кількість антитіл до вірусу.

"Впродовж минулого року у нас перехворіли 15 вчителів. Всі вони здавали ІФА-тести. Вони виявили, що мають імунітет. І тести в них показують 6,2; 6,7; 7,2. Практично вони є захищені від коронавірусу", — розповідає Тетяна Гошовська.

У Малотур’янському ліцеї на Франківщині щепились 25% вчителів
Медична сестра Малотур’янського ліцею каже, що 15 вчителів минулоріч хворіли на коронавірус і мають антитіла. Суспільне Карпати

Староста Малотур’янського округу Роман Луцик розповідає, що проводить інформаційну кампанію для місцевих жителів. Але, каже, не може їх змусити вакцинуватися.

"Згідно з Конституцією України ми не можемо змусити громадян вакцинуватися. Це має бути право кожного і їхня думка. Я та моя сім’я провакцинувалися і закликаю щепитися, бо здоров’я — насамперед", — каже староста.

З уведенням "жовтої" карантинної зони з 23 вересня на Івано-Франківщині зможе працювати 271 освітній заклад. Дистанційного навчання у школах та гімназіях не буде.

Читайте також

  • 11,5% освітніх закладів Івано-Франківщини працюватимуть у "жовтій" карантинній зоні
  • На Івано-Франківщині 45 класів навчальних закладів перебувають на самоізоляції
  • Школи Івано-Франківщини, у яких вакцинувалися менше 80% освітян, закриють на карантин

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок