11,5% освітніх закладів Івано-Франківщини працюватимуть у "жовтій" карантинній зоні

11,5% освітніх закладів Івано-Франківщини працюватимуть у "жовтій" карантинній зоні

11,5% освітніх закладів Івано-Франківщини працюватимуть у "жовтій" карантинній зоні
Суспільне Карпати

На Івано-Франківщині у 123 освітніх закладах із 1066 щепилися від COVID-19 понад 80% педагогів. Про це повідомили у пресслужбі обласної державної адміністрації у Facebook.

За словами голови Івано-Франківської ОДА Світлани Онищук, через запровадження "жовтої" карантинної зони у тих школах, де вакцинувалися менше 80% вчителів, навчальний процес призупинять.

"Ситуація із захворюваністю на коронавірус щоденно погіршується. Завантаженість ліжок у "ковідних" лікарнях уже наближається до 50%. Статистика свідчить, що 98,1% госпіталізованих хворих – невакциновані, 99,2% від усіх смертельних випадків внаслідок COVID-19 – це теж невакциновані люди", – сказала Світлана Онищук.

Також голова облдержадміністрації закликала освітян вакцинуватися.

"Щоб освітній процес був ефективним, щоб наші діти навчалися у безпечних умовах, звертаюся до всіх педагогів прийняти правильне рішення та імунізуватися проти COVID-19", – йдеться у повідомленні.

В Івано-Франківській громаді станом на 21 вересня 50 шкіл та ліцеїв, 29 дитячих садочків та сім закладів позашкільної освіти працюватимуть у звичному режимі. Там провакцинувалися понад 80% освітян. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Руслан Марцінків.

Що відомо

  • 21 вересня Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила "жовтий" епідеміологічний рівень по всій території України з 00:00 годин 23 вересня. Таке рішення ухвалили через погіршення епідеміологічної ситуації в Україні: за останній тиждень кількість підтверджених нових випадків захворювання на COVID-19 зросла на 68%, а госпіталізацій — на 51%.
  • 13 вересня Кабмін прийняв з доопрацюванням зміни до постанови № 1236 про карантинні обмеження, що стосуються нових обмежень для "жовтої" та "червоної" епідемічних зон. Зокрема, ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані "жовтий" або "зелений") та міститиме  інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий "жовтий" сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а "зелений" — про повний курс. У разі введення "жовтого" рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з "жовтими" чи "зеленими" COVID-сертифікатами. У разі введення "червоного" рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише, якщо 100% працівників мають “зелений” COVID-сертифікат.
  • У "жовтій" зоні карантинних обмежень театри, музеї та інші культурні заклади, спортзали та басейни також можуть працювати за умови наявності 80% COVID-сертифікатів у персоналу.
  • У червоній зоні епідемічної небезпеки навчальні заклади, театри, музеї та інші культурні заклади, спортзали та басейни, ТРЦ можуть працювати за умови, що 100% працівників матимуть зелені COVID-сертифікати. Обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися. Рішення чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись усіх карантинних обмежень, залишається за власником. Друкувати COVID-сертифікат на жовтому або зеленому папері непотрібно.

Читайте також

  • У Франківській громаді ще майже 11% шкіл не подолали межу у 80% вакцинованих від COVID-19 педагогів
  • На Івано-Франківщині 45 класів навчальних закладів перебувають на самоізоляції
  • Школи Івано-Франківщини, у яких вакцинувалися менше 80% освітян, закриють на карантин

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок