Понад 30 видів сирів варить прикарпатка Мирослава Волощук. Свій перший сир жінка приготувала чотири роки тому. Які саме сири створює господиня, та чому вирішила зайнятися сироварінням, читайте далі.
Мирослава Волощук у своїй роботі постійно експериментує та завжди пробує готувати нові види сирів.
"Мене настільки захопила ця справа, що стала невід’ємною частиною мого життя. І ось уже п’ятий рік я експериментую в пошуках хорошого молока, в пошуках такого сиру, який би мені сподобався", — каже жінка.
Майстриня варить сири з коров’ячого та козячого молока. Серед них — м’які, тверді, напівтверді сири, паста філата та з пліснявою.
"Варимо сир Драй Джек — такий сир, який визріває в обмазці з какао, меленої кави, меленого перецю, оливкової олії. Раз у місяць ми цей сир натираємо, і він у цій скоринці визріває. Стракіно — м’який сир. Сирочки з пліснявою, на зразок, горгондзоли із синьою пліснявою, з білою пліснявою", — розповіла Мирослава Волощук.
Зараз на господарстві готують небагато сирів. У тиждень родина переробляє до 500 літрів молока. У майбутньому цю цифру хочуть збільшити удвічі.
"Взагалі такий вид, який ми вибрали, — ремісничі сири із сирого молока — вони не передбачають дуже великі обсяги, тому що це є клопітка праця. Сир вимагає постійного догляду, постійної уваги. Його непросто — зварив, йому ще треба дозріти", — каже жінка.
Дозрівати сир у скоринці має щонайменше три місяці та до двох років. Цей процес називається "фінаж сиру".
"Сама технологія у цілому світі однакова. Тут уже, куди вас заведе творчий політ самого сировара. І дозрівання. Дуже важливо теж географічне зазначення, тобто географічне розташування, де ви живете. Це теж дуже впливає на визрівання сиру", — зазначає майстриня.
За її словами, на Прикарпатті — унікальні умови для творення сиру, який схожий на швейцарський чи французький.
"Впливає на якість молока місце, де корови випасаються, умови, коли визріває сир. Тут важлива вологість і мікроклімат того середовища. У різних регіонах варять свої види сиру, це теж залежить від мікроклімату. У нас, у нашому селі, дуже сприятливі умови для визрівання сиру", — додала Мирослава Волощук.
Минулого року господарство вирішили розширити. Для сировара, каже Мирослава Волощук, найважливіше — якість молока. Саме тому зараз поблизу села Троїця облаштовують власну ферму, на якій уже живе 12 кіз. Згодом тут хочуть завести і овець.
"Цього року ми розпочали будівництво ферми. Там не тільки ферма, там буде і пермакультурний центр, і центр біодинамічного землеробства, і ферма, і різні навчальні проєкти будуть проводитися", — сказала Мирослава Волощук.
Читайте також
- Заснував козячу ферму. Історія сировара із Прикарпаття
- Швейцарський сир на Прикарпатті. Як сільська громада навчилася заробляти гроші
- Гуцульська коров’яча бринза отримала географічне зазначення
- Виготовляють гуцульський будз у Карпатах. Сім'я Максим'юків
- Прикарпатська майстриня 32 роки поспіль створює сирних коників
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини