На стабпункті медичної служби "УЛЬФ" батальйону "Вовки Да Вінчі" цілодобового рятують поранених з найгарячішого напрямку фронту – Покровського. Більшість евакуйованих сюди привозять вночі, тож іноді лікарі працюють без сну понад добу. Головна задача медиків – стабілізувати поранених та відправити їх на лікування в госпіталь. За словами фельдшера на позивний Еней, їхній стабпункт – одна з найпріоритетніших цілей армії РФ, попередні приміщення росіяни розбомбили.
З якими складнощами стикаються в роботі та чи є час на відпочинок – дізналися кореспонденти Суспільного.
"Поранених везуть нон-стоп"
Одинадцята година ночі. в суцільній темряві медики перевантажують військового з пікапа на каталку. За годину сюди привозять ще одного військового з Покровського напрямку. У бійця – обмороження ступнів та контузія. Медики обробляють травмовані кінцівки й одразу відправляють на лікування в госпіталь.

Ще одного бійця з контузією привозять евакуаційники о другій годині ночі. Військовий розповів: під час оборони позиції дрон армії РФ скинув поруч гранату.
"Одразу не зрозумів. З’явився рвотний рефлекс і товариш сказав, що мене контузило. Почало в очах пекти. Коли їхали, надали першу медичну одразу. Поміряли тиск, перевдягнули, дали антибіотики. Зараз наче як нормально, все чудово", — сказав Віктор.

Найбільший потік поранених військових – вночі, розповів фельдшер медслужби "УЛЬФ" на позивний Еней. За його словами, на Покровському напрямку зараз найінтенсивніші бої, тому бійців вдається вивозити лише в темряві.
"Є таке поняття, як "сіряк". Це коли дрони менше працюють і можна проводити евакуацію. І це безпечніше, ніж вдень. Бувають різні абсолютно дні, буває що прям нон-стоп, бувають спокійніші дні. Але стабільно працюємо, стабільно є поранені важкі, легкі, середні", — пояснив чоловік.

"Дороги – це артерії фронту. Коли немає нормальних доріг, евакуація затягується"
Поблизу позицій поранених забирає кейс-евак, далі на точці перехвату, їх перевантажують до автівок медслужби. На цьому етапі всю інформацію про стан пацієнтів передають на стабпункт. Тут, зазначив бойовий медик Дмитро, важлива кожна хвилина.
"Дуже важливо, аби були нормальні дороги. Бо дороги – це буквально артерії фронту. І коли немає нормальних доріг, евак дуже сильно затягується. Якщо ми веземо легкого, то там окей, він може почекати. Але якщо веземо важкого, то можуть бути нюанси", — сказав він.

Аби кожен встиг відпочити, роботу поділили на чергування. Весь час в команди працює рація, по ній передають інформацію безпосередньо з позицій, розповів Дмитро. Інколи лікарі можуть допомогти дистанційно.
"Якщо, наприклад там стається 300-й, то ми про це одразу знаємо. Ми можемо вийти по рації на тих, хто там перебуває поруч і провести так телемедицину. Тобто допомогти їм допомогти пораненому", — розказав бойовий медик.

"Загрози є і за 20-30 кілометрів від фронту"
Стабпункти та евакуаційні автомобілі – одні з найпріоритетніших цілей російських військ, зазначив Еней. За його словами попередню базу армія РФ розбомбила. Задля безпеки доводиться постійно переїжджати з місця на місце.
"Загрози є і за 20-30 кілометрів від фронту, керовані авіабомби й вся така історія. Але на евакуації це більше артилерія, дрони. Бувало що техніку нашу через прильоти зачіпало", — розповів він.

Через велике навантаження іноді доводиться працювати без сну понад добу, розказав бойовий медик Володимир. Понад половину поранень – від атак FPV-дронів. Найважчі випадки, за його словами, травми голови та ампутації кінцівок.
"Таких поранених, де комбіновані різні характери травм, проникаючі, наприклад в черевну порожнину та ампутація нижньої кінцівки, їх доволі багато. На сьогодні найбільшу небезпеку несуть поранені з відкритою черепно-мозкової травмою", — зазначив чоловік.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро