У Бабушкінському райсуді Дніпра 5 березня продовжилось судове засідання по справі нардепа Миколи Тищенка та колишнього бійця спецпідрозділу "Кракен" Дмитра Мазохи.
Про це повідомили кореспонденти Суспільного із зали суду.
Суддя має розглянути долучення до справи цивільного позову на відшкодування 35 мільйонів гривень моральної компенсації потерпілому та призначення обвинувального акту до судового розгляду.
Цього разу нардеп Тищенко, як і до попереднього засідання, приєднався по відеозв'язку.
Захисник Писаренка Віталій Кацідим під час суду заявив, що цивільний позов не відповідає вимогам законодавства, адже у ньому немає доказів.
"У цивільному позові, який було подано на досудовому розслідуванні разом з обвинувальним актом, позивач просив стягнути солідарно з трьох людей 35 мільйонів гривень. Тобто по 11 мільйонів 666 тисяч 666 гривень 70 копійок з кожного. Однак, відповідно до зміненого позову, позивач просить стягнути вже з двох осіб 35 мільйонів гривень", — сказав він.
Адвокат Тищенка Євген Солодко не виступає проти обвинувального акта, однак підтримує Кацідима, у тому, що цивільний позов необгрунтований.
"Цивільний позов бездоказовий. Він не відповідає вимогам ЦПК і не відповідає вимогам статті 137. Я вважаю що цивільний позов підлягає поверненню позивачеві, а обвинувальний акт можливо передбачати слуханням, але без цивільного позову", — зазначив захисник Тищенка.
Правозахисник потерпілого Ігор Волошин повідомив, що цивільний позов було подано в межах і строки, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом. У ньому також були усунуті недоліки.
"Більший об’єм доказів знаходиться саме в матеріалах кримінального провадження, яке фактично й обґрунтовує цивільний позов Мазохи. Вони знаходяться в матеріалах кримінального провадження і відкриті всім. Я не буду дублювати ті документи, які вже має сторона захисту", — зауважив чоловік.
Всі потрібні докази вже є в матеріалах кримінальної справи, каже адвокат потерпілого. Сам ветеран війни Дмитро Мазоха зазначив: рішення суду долучити позов про моральну компенсацію — справедливе.
"Трішки засмучений, що злочин відбувається за лічені хвилини, а вирок у нас доводиться чекати майже рік. Мені ці гроші не потрібні, я їх відправлю на підтримку наших Збройних сил", — сказав потерпілий
Наступне засідання суддя призначила на 11 березня. На ньому вже розглядатимуть справу по суті.
Хід попереднього засідання
На засідання суду 14 лютого нардеп Тищенко приєднався по відеозвʼязку. Тоді розглядали два питання — прийняття цивільного позову від потерпілого Дмитра Мазохи про 35 мільйонів гривень моральної шкоди, а також продовження запобіжного заходу обвинуваченому Писаренку.
14 лютого у засіданні оголосили перерву до 5 березня.
Що відомо про підозру Миколі Тищенку
За матеріалами ДБР генеральний прокурор України повідомив про підозру чинному нардепу Миколі Тищенку за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця у Дніпрі. Про це зранку 25 червня повідомили в ДБР.
Раніше в соцмережах розповсюдили відео зняте у Дніпрі, на якому видно, як люди в одязі кольору хакі та балаклавах на вулиці утримують чоловіка у цивільному. Як повідомили Суспільному у поліції, чоловіка у цивільному утримували та завдали йому тілесних ушкоджень. Також з’явилося відео із початком конфлікту. На ньому — народний депутат України Микола Тищенко.
У мережі повідомляють, що чоловік у цивільному — Дмитро Мазоха, який проходив службу у спецпідрозділі Kraken ГУР МО. Згодом у Telegram-каналі спецпідрозділу Kraken опублікували допис та підтвердили, що чоловіком у цивільному на відео є колишній військовослужбовець спецпідрозділу.
У Facebook народного депутата Миколи Тищенка з’явилася публікація, в якій стверджується, що "під час проведення обшуків шахрайських ботоферм на представників поліції було здійснено напад: завдано тілесних ушкоджень середньої тяжкості та розбито боді-камеру".
"Після завдання кількох ударів слідчому, який працював на обшуку, чоловік у білій футболці на відео намагався втекти, а також демонстративно зняв штани перед поліцейським під час складання на нього заяви", — написав він.
В поліції зазначили, що ані місцеві, ані правоохоронці з області не співпрацювали з Тищенко і не брали участь в проведенні обшуків.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро