Перейти до основного змісту
У Нікополі для дитячого будинку сімейного типу придбали будинок депутата за завищеною ціною

У Нікополі для дитячого будинку сімейного типу придбали будинок депутата за завищеною ціною

У Нікополі для дитячого будинку сімейного типу придбали будинок депутата за завищеною ціною
. Суспільне Полтава

Депутати Нікопольської міськради проголосували за придбання приміщення для дитячого будинку сімейного типу за завищеною ціною. Як розповів Суспільному місцевий активіст Дмитро Нікітченко, за будинок та ділянку під ним, власником яких є депутат облради Сергій Піддубний, за цільовою програмою з бюджетних коштів було сплачено 4 млн. 300 тисяч гривень, 20% з яких оплатили з міського бюджету. 80% вартості оплачено з державної субвенції.

Дмитро Нікітченко вбачає у рішенні депутатів корупційну складову. Разом з іншими не згодними з рішенням депутатів містянами він збирав підписи, щоб призупинити продаж будинку та провести експертизу його ціни. У підсумку зібрали 333 підписи.

Та, не зважаючи на петицію, 20-го листопада на позачерговій сесії депутати проголосували за купівлю цього будинку. За словами активіста Сергія Білаша, посадовці так поспішали ухвалити потрібне рішення, що не обговорили його на профільній депутатській комісії та не опублікували проєкт для громадськості за десять днів до сесії, як того вимагає закон.

“По суті справи, вже коли пройшли вибори, обрали нових депутатів, стрибаючи до останнього вагону, вони встигли провести це рішення сесії. Кворум сесії збирали – ледь набрали 25 чоловік, відкликали людей і з відпусток, і з лікарняних. Чому 22 людини, 22 депутати проголосували за покупку? Вони чітко розуміли, що це купівля за завищеною ціною, усі знали і усі розуміли це, але чомусь вони проголосували”, - каже Дмитро Нікітченко.

Будинок належить новообраному депутату Дніпропетровської облради Сергію Піддубному. Ціна на нього завищена, а конкуренті будинки більше не розглядали.

“Піддубний взагалі не мав морального права виставляти свій будинок на продаж саме за бюджетні гроші. Це взагалі некоректно. Та аби ще й ціна була адекватною. Цей будинок у 2014 році коштував 37 тисяч доларів. І у цьому році він його продає за 152 тисячі. Ну, не треба бути занадто розумним, щоб зрозуміти, що людина заробила 110 тисяч доларів на рівному місці”, - говорить активіст.

Керівниця нікопольської служби у справах дітей Людмила Васіна працювала у складі профільної комісії секретарем. Говорить, переглянули всі будинки, які продавалися на території Нікополя. Комісія збиралася тричі, і жодного разу на засіданні навіть не згадувалося, що це будинок якогось конкретного депутата.

Посадовиця переконує, для родини з десятьма дітьми насамперед шукали двоповерховий будинок із просторим подвір’ям, щоб поруч були школа та дитсадок, зупинка транспорту та магазини.

“Ніде не прописано, що ми не маємо права придбати будинок депутата або в іншого якогось посадовця”, - говорить Людмила Васіна.

Що ж до вартості, то за словами керівниці нікопольської служби у справах дітей, фірму, яка проводила незалежну грошову оцінку житлового будинку та земельної ділянки, шукав сам власник, і робив це за власні гроші. У вересні цього року це зробили у нікопольському приватному підприємстві “Югтехноексперт”. Чому саме так експерти оцінили вартість будинку та землі, керівник підприємства Дмитро Корчак пояснити відмовився.

Відмовився надавати коментарі і власник скандального будинку Сергій Піддубний, посилаючись на те, що усю інформацію можна отримати в органах місцевого самоврядування.

“Гранична вартість житла, за яку ми придбали цей будинок, Нікопольська міськрада, вона була майже такою, навіть трохи більшою, аніж хотів власник цього будинку. Тому все це допускалось законодавством. Вартість будинку така, яку виставив власник і погодила обласна регіональна комісія, тобто вона її схвалила”, - каже Людмила Васіна.

Керівниця додає: якби ці бюджетні кошти за цільовою програмою не витратили до кінця року, взагалі не змогли б придбати житло для родини з десятьма дітьми.

Проте Дмитро Нікітченко щодо депутатського будинку, придбаного за бюджетні кошти, звернувся до Державного бюро розслідування. Там його заяву ще розглядають.

Читайте також

У Херсоні власники МАФів вимагають переглянути рішення сесії стосовно їх діяльності

Топ дня

Вибір редакції

На початок