Ярослава Магучіх — найкраща легкоатлетка Європи за підсумками 2024 року, світова рекордсменка, триразова призерка Діамантової Ліги та золота чемпіонка Олімпійських ігор в Парижі. За її словами, встановити власний світовий рекорд зі стрибків у висоту вона мріяла ще з дитинства. На Олімпійські ігри 2024 їхала лише за "золотом".
Про підготовку до змагань, усвідомлення популярності та що надихає її здобувати нові нагороди Ярослава розповіла в інтерв'ю Суспільному.
Ярослава розповідає, на Олімпійські ігри йшла за золотом.
"Це ще до рекорду, коли ми тренувалися, я розраховувала тільки на золото. Тому що я знаю, що я можу. Коли пройшли вже і Олімпійські ігри, і в принципі завершився сезон — вже тоді більш прийшли думки, що ось, дійсно, світовий рекорд ми побили. І зараз є усвідомлення, що ми створили історію", — каже спортсменка.
Дівчина розповідає, напередодні змагань вона травмувалась.
"В голові було просто: "Невже це повторюється знову?". Тому що на торішніх Іграх, теж за три тижні до Токіо, я травмувалася. Але я підвернула тоді стопу, тобто, я не стрибала. А тут вже була задня поверхня стегна. І я теж в принципі сильно не стрибала. І я думала: "Невже знов, невже знов?". Але, дякувати Богові, вдалося відновитися", — каже вона.
Для нового сезону вона з тренером змінила розбіг, каже з тренером.
"Для цього сезону ми змінили розбіг. Перш за все, перед сезоном я додала два кроки до свого розбігу. Це було складно, але хто не ризикує? Пʼять років стрибати з девʼяти кроків і зараз змінити, додати 2 кроки, це було складно переналаштуватись на цей розбіг. Але я розуміла, що мені це потрібно", — зазначила вона.
Цьогоріч спортсменка побила світовий рекорд
Дівчина розповідає, на етапі Діамантової Ліги в Парижі їй вдалось побити світовий рекорд.
"Вже пізніше, коли пройшли вже і Олімпійські ігри, і в принципі завершився сезон — вже тоді більш прийшли думки, що ось, дійсно, світовий рекорд ми побили. Бо минулий рекорд тримався 37 років. І це один з найстаріших рекордів в легкій атлетиці, і багато людей казали, що це неможливо, що людські можливості вичерпані. Але я довела, що можливо", — каже дівчина.
Ярослава каже, перед змаганнями має традицію робити одну й ту ж зачіску.
"Можливо, десь регулюється, або хвостики, або косички. І макіяж — це незмінна традиція, яку я роблю з початком повномасштабного вторгнення, це став макіяж з кольорами нашого прапора. До цього — це був різний макіяж. Зараз це вже такий, особливий", — розповідає вона.
Про важливість спортивних досягнень
Дівчина розповідає, своїми досягненнями привертає увагу суспільства до війни в Україні.
"Мене впізнають, як спортсменку. Треба тримати цей рівень, у мене це тільки почалося. Але звичайно багато соціальної відповідальності. Ось зараз після Ігор, після сезону я повернулася додому і у мене не було такого, навіть на хвильку відпочити, полежати вдома цілий день. Це взагалі розкіш якась. Тобто я постійно в справах, я постійно десь їду, постійно на якихось заходах, де треба бути. Тому скоро вже від’їжджати, а я домом так і не насолодилася", — зазначила вона.
Ярослава каже, коли приїздить в Дніпро, бачиться з друзями. Також, додає, любить побути вдома з котом.
"Його звуть Блекі. І це така частинка мене, за якою я дуже сумую, коли від’їжджаю, коли він залишається у моїх батьків", — каже спортсменка.
Також дівчина розповідає, отримує велику підтримку від нареченого.
"Є коханий в мене, я вже наречена. І, звичайно, це підтримка, дуже круто, коли любляча людина поруч. Він спортсмен, бігає 110 з бар’єрами і ще 60 метрів з бар’єрами. Він теж з легкої атлетики", — каже вона.
Про призові кошти
Спортсменка каже, частину призових після перемоги на Олімпійських іграх віддала на благодійність.
"Я знала, що вони підуть на благодійність, частина з них піде на благодійність, на військових, на тварин. Багато військових писали і дякували. Але мені трішечки незручно, коли мені дякують військові, бо це я їм вдячна. Вони захищають нас і тільки завдяки їм я маю змогу змагатися на міжнародній арені, тільки завдяки їм я маю змогу піднімати наш прапор на міжнародній арені. Тобто я їм дуже вдячна і ось просто продовжую допомагати їм, аби скоріше ми прийшли до своєї найголовнішої перемоги", — каже вона.
Плани на майбутнє
Ярослава говорить, вже готується до зимового сезону. На неї чекає чемпіонат Європи в приміщенні і чемпіонат Світу в приміщенні.
"Плани у мене – це зимовий сезон. Це два головних старти сезону. Це Чемпіонат Європи в приміщенні і Чемпіонат Світу в приміщенні в кінці березня. Дуже хочеться побити свій же рекорд і взагалі хочеться стрибнути світовий рекорд в приміщенні, тому що раніше було окремо – приміщення та на повітрі. Потім їх об’єднали. Зараз це знов таки незрозуміло, окремо чи не окремо. І тому дуже хочеться стрибнути світовий вже у зимових умовах", — зазначила спортсменка.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро