Дніпрянин Ярослав посів третє місце серед вчителів-фізиків України та змагається серед десятки освітян за національну премію. Викладач проводить уроки у нестандартному форматі: пояснює задачі на прикладі актуальних соціальних питань або дозволяє дітям розв’язувати рівняння через штучний інтелект.
Як про фізика відгукуються учні та що потрібно Ярославу для перемоги на всеукраїнській премії – дізналися кореспонденти Суспільного.
За словами Ярослава, дитина не зацікавиться навчанням, якщо їй не сподобається вчитель або сам предмет. Тож, викладач намагається проводити уроки нестандартно – пояснює задачі на прикладі соціальних проблем або дозволяє дітям розв’язувати рівняння за допомогою штучного інтелекту.
"Ми вчимося цю інформацію обробляти. Знаходити, чи правильно він (штучний інтелект — ред.) відповів, або помилився. А потім намагаємося змусити його дати правильну відповідь. Це набагато цікавіше", — пояснив вчитель.
Чоловік викладає фізику понад вісім років. За його словами, на національну премію для видатних вчителів подала дружина, він пройшов у першу десятку. Тепер змагатиметься з іншими освітянами за призове місце – для цього презентуватиме власний проєкт – мобільну лабораторію з фізики.
"Майже в усіх школах Дніпра немає нормальної лабораторії з фізики, а мобільна лабораторія розбивається на маленькі блоки і її можна пересилати поштою по місту і по області. З однієї сторони радію, а з іншої додалося багато додатковий вправ на початок року: однією рукою пишу уроки, іншою – пишу якусь статтю", — розказав Ярослав.
На уроках діти на прикладі оплати комунальних платежів вираховують, чому в Україні був дефіцит електроенергії. Одна зі школярок, Катерина, розповіла: такі заняття їй подобаються, а здобутками вчителя – пишається.
"Коли я його побачила, сказала: “Молодець, я пишаюся”. Ярослав Юрійович, завдяки тому, що він такий модний, він може доступною мовою усе розповісти і ми усе розуміємо", — розказала школярка.
Формат проведення уроків подобається й учениці Кірі. За словами дівчинки, саме завдяки вчителю у неї зберігається інтерес до предмета.
"Я не скажу що велика фанатка предмета, але не можна сказати що він мені не подобається. Можливо, це саме заслуга нашого вчителя, тому що він дуже добре розповідає сам матеріал", — сказала учениця.
Раніше Ярослав сам навчався в цій школі. З 2014 року долучився до викладацького колективу, розповіла виконуюча обов’язки директорки школи Юлія. За її словами, за цей період інші вчителі запозичили в Ярослава деякі секрети навчання.
"Він амбітний, живе за принципом “бачу мету – йду до неї”. Він не зупиняється на досягнутому. Фізика, це той предмет, який сьогодні має перейти на новий рівень викладання, аби він був цікавий дітям", — зазначила жінка.
Надалі у Ярослава змагання серед десяти кращих вчителів України. Якщо фізик переможе, то на його проєкт мобільної лабораторії виділять мільйон гривень.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро