Попри вимкнення світла, обстріли армією РФ та суттєву нестачу кадрів на Дніпропетровщині продовжує роботу одне з шахтоуправлінь. На підприємстві запровадили програму з перенавчання ветеранів війни, а також беруть на роботу переселенців.
Переселенка з Донеччини Юлія розповіла Суспільному: постійні обстріли змусили її родину переїхати на Дніпропетровщину. У рідному Торецьку вона працювала на шахті телефоністкою. На новому місці опанувала підземну професію.
"Я управляю надґрунтовою дорогою, доставляю під лаву ліси, обладнання , слухаю уважно сигнали та запускаю. Спочатку було незвично, але нам допомагають, навчають, розповідають", — сказала жінка.

Тетяна відповідає за можливість шахтарів безпечно видобувати вугілля — обслуговує важку техніку.
"Моя установка висмоктує газ, метан з дегазаційних свердловин шостої добувної ділянки. Це дає шахтарям можливість безпечно добувати вугілля. Через воєнний стан категорична нестача рук, тож допомагаємо чоловікам добувати вугілля", — розповіла машиністка підземних установок.

Керівник шахтоуправління Сергій Фараонов зазначив: кожен п’ятий працівник зараз на війні, у штаті побільшало жінок. Та хоч підприємство відчуває брак кадрів, але працює на повну.
Сергій Ольховський торік повернувся з фронту на шахту, де працював 9 років. Чоловік розповів: пройшов перенавчання за програмою, яку запровадили на підприємстві для ветеранів війни.

"Сам вирішив повернутися на стару дільницю, де і працював раніше. Комбайном видобувається вугілля, люди працюють комбайнами... У нас є колектив: один одному допомагаємо та підтримуємо", — сказав він.
Заступник керівника дільниці Віктор Семенченко додав: від перших днів повномасштабної війни працюють ще й на допомогу армії.

"Була потреба в їжаках протитанкових, то ми виготовили в перші ж дні – 3 зміни працювали, десь до 40 одиниць. У кожній бригаді є працівники, які захищають нашу Батьківщину, то ми виготовили 76 пічки буржуйки. Також багато автомобільної техніки ремонтуємо: виготвляємо запачастини", — розповів чоловік.
Він зазначив: чоловіки та жінки працюють позмінно вдень та вночі. Робота не припиняється ні під землею, ні на поверхні.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро