У Дніпрі в рамках проєкту "Не в кризі" провели кілька зустрічей з психологами для дружин військових, переселенок та їхніх дітей.
Як розповіла одна з ініціаторок проєкту Олександра, ідея таких зустрічей виникла, аби об`єднати тих жінок, чиї чоловіки з початком повномасштабної війни пішли на фронт, і тих, хто сам на сам лишився з побутом та психологічним тиском.
"Ми ініціативна група "T(h)ree of us". Нас троє: я дружина військового, Ольга – переселенка з Бердянська і Катерина – дружина поліцейського. Усі ми в якийсь момент зауважили, що об`єднані спільними проблемами, про які замовчуємо. Це і побут, і виховання дітей, стреси, навантаження, тривоги. І таких, кого тривожать ті самі проблеми, насправді чимало. Тому вирішили створити безпечне середовище для жінок, які б мали змогу поділитися своїми переживаннями і зрозуміти, що вони в цьому не одні", — сказала вона.
Мета проєкту, зазначила ще одна ініціаторка Ольга, показати жінкам, що існує таке середовище, де ти маєш право розказати про свої проблеми, не соромлячися цього, і можеш не боятися, що тебя осудять чи якось не так зрозуміють.
За словами Олександри, вони подали свою ідею щодо зустрічей з психологом на Штукатон від громадської організації "Штука" та отримали мінігрант.
"Ми закупили канцелярію, адже зустрічі не лише для жінок, а й для їхніх дітей. Тобто в час, коли мами спілкуються з психологом, інший, дитячий психолог проводить арттерапію для малечі. І це був ще один важливий нюанс нашого проєкту. Аби не витрачати гроші на оренду приміщення, звернулися до "Гончаренко центр", де безкоштовно підтримують подібні до нашого проєкти. Оплатили працю психологів", — сказала ініціаторка проєкту.
Переселенка з Краматорська Анна розповіла, що вже майже два з половиною роки живе у Дніпрі. Аби впоратися з хвилями відчаю, які періодично накочуються, відвідує подібні зустрічі.
"Застосовувала методики, які нам радила психологиня. Відчула, що й справді діє, і настрій покращується. Важливо, що є такі кола однодумців, де ти можеш поділитися наболілими, і послухати, що тривожить інших", — сказала жінка.
Дніпрянка Олена — фітнес-тренерка. На зустрічі ходила, аби підтримати свій психоемоційний стан, оскільки розуміє, наскільки це важливо.
"На своїй роботі я допомагаю жінкам підтримувати себе фізично, фізично долати стреси. Але ментальне здоров`я також потрібно підтримувати, особливо у кризових ситуаціях. За допомогою карток, кольорів психологиня допомагала виявити та проговорити свій стан, свої проблеми. І давала рекомендації, як подолати цей стан. Зокрема, й з допомогою фізичних вправ", — сказала вона.
Психологиня Галина Збарах має досвід роботи з жінками у кризових станах, зокрема дружинами військових і переселенками, та розуміє їхні запити
"Зараз такий час, що ми постійно перебуваємо в стані якоїсь "розбитості". І саме ці зустріч допомагали збагнути, в чому моя сила і ухвалити рішення так би мовити "склеїтися". Така ситуація нині: війна. Ми не можемо змінити її, але можемо змінити своє ставлення до неї", — зазначила фахівчиня.
Психологиня Наталя Сіра працювала з дітьми. За її словами, менші діти більше йшли на контакт, а ось віком від семи років — були більш закритими.
"Відчувала, що щось всередині них сидить, і до них потрібно зробити більше кроків назустріч, аби вони розкрилися. Ми робили це через гру, також робили руханку. Основна методика полягала в тому, аби зосередити їхню увагу. Наприклад, ми малювали на склі. На ньому діти змогли відобразити свої емоції краще, ніж на папері", — розповіла Наталя.
Загалом в рамках проєкту "Не в кризі" відбулося чотири зустрічі. Ініціаторка Олександра каже: це, звісно, не так багато, але можливо саме ці зустрічі стануть тією опорою, завдяки якій жінки збагнуть свої психологічні проблеми і намітять подальший шлях, аби їх вирішити.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро