Для розмінування України знадобиться 50 років: фахівець розповів, де на Дніпропетровщині є небезпечні предмети

Для розмінування України знадобиться 50 років: фахівець розповів, де на Дніпропетровщині є небезпечні предмети

Міни, війна
Надпис "Небезпечно! Міни!" поблизу території, де проходять бойові дії. Фото: Суспільне Дніпро

Міни у будинках, траві та на дні водойм. За словами фахівців, на територіях, де проходили бойові дії, вибухівка може бути замаскована під різні предмети.

Де на Дніпропетровщині є вибухові пристрої, як їх розрізнити та куди звертатися по допомогу Суспільному розповів інструктор з мінно-вибухової справи Володимир Лендич.

За його словами, в області російські вибухонебезпечні предмети знаходили на території Нікопольського району. Це були міни ПФМ-1 та ПФМ-1С, або так званий “Лепесток”. Інструктор каже: це протипіхотна міна, спрацьовує під час натискання на корпус. Реагує на вагу від 5 кілограмів.

Володимир Лендич зазначив: такі міни встановлюють дистанційно і лежать вони на поверхні. Розпізнати “Лепесток” можна візуально, слід бути уважними у місцях, наближених до бойових дій.

“Якщо ви прийшли в село на звільненій території, там може бути заміновано все що завгодно. Відкриваєте двері, а там вибухає граната”, – говорить він.

Володимир Лендич каже: за розрахунками фахівців, для повного розмінування України може знадобитися щонайменше 30-50 років. За його словами, розмінування буває бойове — в рамках військових операцій, та гуманітарне — на звільнених територіях. Під час останнього, окрім мін, знищують також артилерійські снаряди та інші вибухонебезпечні предмети.

Наразі в Україні створено декілька десятків загонів, які проводять гуманітарне розмінування. Сертифікованих операторів протимінної діяльності — близько 15. Серед них є як українські, так і закордонні організації.

Інструктор нагадав, що у разі виявлення підозрілих предметів потрібно звертатися до поліції та ДСНС.

Автор — Андрій Незнаєнко.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок