"Знаю, що таке, коли близькі не готові до зустрічі з нами". У Дніпрі провели презентацію проєктів підтримки ветеранів

"Знаю, що таке, коли близькі не готові до зустрічі з нами". У Дніпрі провели презентацію проєктів підтримки ветеранів

У Дніпрі провели презентацію проєктів підтримки ветеранів. На заході — представники п`яти громадських організацій Дніпропетровщини, які допомагають ветеранам. У кожного свій напрям роботи: психологічна та юридична допомога, розвантаження, адаптація воїнів та їхніх родин.

Що обговорювали – читайте у матеріалі Суспільного.

У Дніпрі провели зустріч "Підтримка ветеранів: шляхи та інновації". Координатор громадської організації "Захисники Дніпра" розповів, нині найбільша складність для ветеранів – лікування.

"З 2014 року я воював, 2014-2015 роки, потім 2022-2023. Хлопці наші зібрались, ветерани 2014-15 років, інваліди війни в основному, і вирішили, що потрібно бути разом чогось добиватися. Основні складнощі зараз — лікування для ветеранів-інвалідів. Якщо вони зараз списані, не служать — не лікують", – каже координатор ГО "Захисники Дніпра" Ігор Вольвач.

За його словами, в організації відновили майже 600 військових-ветеранів з різними травмами та пораненнями.

"Мій бойовий досвід – це ще 14-й рік і тоді пішов добровольцем пов'язав свою долю з Азовом, на той час – це батальйон був. Відслужив, наприкінці 2014 року отримав поранення", – розповів координатор ветеранського простору Руслан Сергійчук.

У Дніпрі провели презентацію проєктів підтримки ветеранів
Фото: Суспільне Дніпро

З власного досвіду про важливість підтримки ветеранів в цивільному житті знає Руслан Сергійчук. Він співорганізатор простору для родин українських воїнів у Новомосковську.

"Хто мав досвід до цих подій, вони вже хоть трошки розуміли як це відбувається. Значно збільшилась кількість і тому люди не були готові, підготуватись, не мали розуміння як це. І тому сьогодні виникають такі юридичні питання: як що робити, як що оформляти", – каже він.

Головна мета — показати програми підтримки та різні напрямки роботи: психологічна та юридична допомога, розвантаження, адаптація воїнів та їхніх родин.

У Дніпрі провели презентацію проєктів підтримки ветеранів
Фото: Суспільне Дніпро

"Я добре відчуваю, і знаю що таке, коли близькі та цивільні не готові до зустрічі з нами, коли ми повертаємось з війни", – каже він.

Координатора ветеранського простору Анна Сергійчук проводить зустрічі для дружин військових.

"Ми проводимо в своєму просторі групи підтримки для дружин воїнів тому, що ми бачимо потребу в суспільстві і розуміємо що в нас є схожий досвід", – розповіла жінка.

Такий воркшоп — це частина Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?".

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок