Як українці в Іспанії влаштували акцію "Будьмо з Україною" – розказує колишня жителька Донецька й Дніпра

Як українці в Іспанії влаштували акцію "Будьмо з Україною" – розказує колишня жителька Донецька й Дніпра

Ексклюзивно

24 лютого українці, які живуть в Іспанії, влаштували акцію "Будьмо з Україною" з вимогами всебічної підтримки України у війни проти Росії. Про це Суспільному розповіла колишня мешканка Донецька та Дніпра Тетяна Гладкова, яка зараз живе в місті Віторія-Гастейз в Країні Басків.

Вона долучилась до заходів, які влаштувала Асоціація «Ucrania-Euskadi» у координації зі Світовим конгресом українців.

Як українці в Іспанії влаштували акцію "Будьмо з Україною" – розказує колишня жителька Донецька й Дніпра
Акція на підтримку України в місті Віторія-Гастейз в Країні Басків. Фото: Тетяна Гладкова

Вулицями міста Віторія-Гастейз учасники ходи пройшли з гаслами: "Зброю Україні" "Росія викрадає наших дітей!", "Росія — країна-терорист", "Направте 300 мільярдів заблокованих російських активів на зброю Україні тощо.

За словами Тетяни Гладкової українці разом з місцевими жителями прагнули нагадати світові про "дворіччя війни, яка насправді триває десять років".

"Російські воєнні злочини — це злочини проти людства, які створюють підстави для шкоди демократії в Європі та в усьому світі. Водночас Росія продовжує війну в інформаційному вимірі, постійно генеруючи та посилюючи містифікації щодо України, суверенної країни, на яку вона напала", — говорить Гладкова.

Як українці в Іспанії влаштували акцію "Будьмо з Україною" – розказує колишня жителька Донецька й Дніпра
Учасники акції з плакатами, Віторія-Гастейз, 24 лютого 2024 року. Фото: Тетяна Гладкова

У рамках акції "Будьмо з Україною" серед іншого наголошували на питанні санкцій, накладених на Росію за збройну агресію проти України.

"Орієнтовна вартість активів Росії за кордоном — приблизно 300-500 мільярдів доларів США, але механізм санкцій виявився недостатньо ефективним, щоб зупинити агресора. У цьому контексті ми пропонуємо та закликаємо західні уряди розробити закони про конфіскацію цих активів, що має вирішальне значення для підтримки України та притягнення Росії до відповідальності. Цей захід, морально та фінансово виправданий, полегшить фіскальний тягар країн-платників податків, які підтримують Україну, і забезпечить необхідні кошти для оборони, реконструкції та економічної стабільності України", — сказала Тетяна Гладкова.

Схожі акції відбулися ще у двох великих містах Країни Басків — Більбао та Сан-Себастьяні. Там також учасники провели ходу та маніфестації.

Що відомо про Тетяну Гладкову

Тетяна Гладкова евакуювалася з окупованого Донецька до Дніпра 2014-го року. Розказує: місто стало для неї новим домом, так само як і для ще тисяч переселенців. Працювала, займалась громадською та волонтерською діяльністю, зокрема організовувала перші в Дніпрі марші вишиванок.

2017-го року вона переїхала в Іспанію, в Країну Басків. Зараз живе й працює в місті Віторія-Гастейз.

Раніше Тетяна Гладкова розповідала Суспільному, як під час повномасштабної війни волонтерять українці в Іспанії. За її словами, зокрема, вони збирають одяг, медикаменти, гігієнічні засоби для українських біженців. Також організували закупівлю необхідних ліків та витратних матеріалів для лікарень України, благодійні концерти та обіди тощо.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок