Перейти до основного змісту
Прем'єр Іспанії наполягає на переговорах про вступ України в ЄС

Прем'єр Іспанії наполягає на переговорах про вступ України в ЄС

Санчес
. Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес прибув на Європейський саміт у Гранаді, Іспанія, 5 жовтня 2023 року. Фото: AP Photo/Fermin Rodriguez

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес сподівається розпочати переговори про розширення між Європейським Союзом та Україною до завершення шестимісячного головування Іспанії в Раді ЄС 31 грудня.

Про це він сказав на пленарному засіданні Європарламенту, передає TVP World.

"Я розпочав головування Іспанії з поїздки до Києва, і я сподіваюся завершити його відкриттям переговорів про вступ із цією країною", — сказав Санчес.

Прем'єр наголосив, що настав час для ЄС відчинити свої двері та інтегрувати Україну, а також Молдову та країни Західних Балкан.

Країни ЄС зберуться 14-15 грудня на саміті, щоб обговорити заявку України на членство, а також потенційне розширення блоку через приєднання Грузії, Молдови та західнобалканських країн, таких як Чорногорія.

Раніше віцепрезидент Європейської Комісії Марош Шефчович заявив, що розширення Євросоюзу буде дуже важливим пунктом на порядку денному лідерів ЄС на саміті 14 грудня.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, на саміті ЄС розглядатимуть п'ять важливих питань щодо України..

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

Топ дня
Вибір редакції
На початок